Aktualności

Allegro specjalnie dla dealerów

Wiodąca platforma e-commerce od ponad roku posiada ofertę dedykowaną autoryzowanym dealerom. „Strefa ASO” Allegro to liczne korzyści finansowe i zwiększona skuteczność sprzedaży – zarówno w obszarze części zamiennych, jak i ogłoszeń samochodowych.

To truizm, ale dla porządku powtórzmy: ostatni rok nie był łatwy dla motoryzacji. Zacznijmy od sprzedaży części samochodowych. Szczególny wpływ na kłopoty w tym sektorze miała pierwsza fala pandemii, która spowodowała opóźnienia lub brak dostaw. Od marca 2020 r. naturalny jest więc wzrost skali zakupów online. Ale to niejedyny czynnik wpływający na większą sprzedaż w internecie. Łatwość transakcji, dostęp do szerokiej oferty bez wychodzenia z domu, doskonalenie ścieżki zakupu i spełnianie oczekiwań kupujących – to wszystko sprawia, że użytkownicy odwiedzają kategorię Motoryzacja w Allegro aż 720 mln razy w ciągu roku.

CZĘŚCI: „STREFA ASO”

Od 2019 r. rozwijamy projekt „Strefy Autoryzowanych Dealerów”, który ma za zadanie promować sprzedaż na Allegro nowych oryginalnych części i akcesoriów motoryzacyjnych. W ramach „Strefy” w jednym miejscu prezentujemy asortyment kilkudziesięciu autoryzowanych dealerów 16 różnych marek, a ich liczba ciągle rośnie. Dzięki oznaczeniu „Autoryzowany dealer” oraz pakietowi wyróżnień, oferty stają się bardziej widoczne i wiarygodne, a wyznaczone w serwisie miejsca informacyjne prowadzą wszystkich zainteresowanych wprost na dedykowaną stronę. Udział w programie jest bezpłatny, a mogą do niego przystąpić wyłącznie autoryzowani dealerzy. Chęć przystąpienia wystarczy zgłosić pod adresem aso@allegro.pl.

Założenia i standardy Strefy Autoryzowanych Dealerów służą temu, aby oferta przystępujących dealerów była profesjonalna i atrakcyjna w oczach odbiorcy. Za tym idą jakość, pewność i satysfakcja kupujących,
a na końcu – wysokie wzrosty sprzedaży po stronie ASO. Z roku na rok liczba zapytań w wyszukiwarce Allegro o części oryginalne, a przede wszystkim liczba transakcji, rośnie w kilkudziesięcioprocentowym tempie, a najwięksi dealerzy generują wielomilionowe obroty. To jednak nie wszystko. Bardzo ważną rolę odgrywa na Allegro narzędzie do filtrowania części po modelach pojazdów, dzięki któremu w kilku krokach klient znajdzie poszukiwany element dopasowany do swojego samochodu. Podczas zakupów istnieje również możliwość skorzystania z udogodnień niedostępnych stacjonarnie w dealerskich salonach (to m.in. benefity za dokonany zakup – monety, kupony, a także różne możliwości finansowania zakupu – „allegro pay”, „allegro zapłać później”, raty 0%). Wspomnieć należy też oczywiście o darmowej dostawie Allegro Smart! Wszystkie te rzeczy sprawiają, iż oferta dealerów staje się bardziej atrakcyjna dla kupujących i co najważniejsze osiągalna z każdego zakątka Polski.

Oczywiście żaden dealer nie przeniesie do Allegro całej zewnętrznej sprzedaży, dla większości będzie to dodatkowy kanał dystrybucji części i akcesoriów. Ale nie jest tajemnicą, że wolniej rotujące części to w dealerstwach odwieczny problem. Znajdziemy tam podzespoły zalegające w magazynie przez wiele miesięcy, pasujące do pojazdów wyłącznie z indywidualnym wyposażeniem czy przeznaczone do samochodów rzadko już spotykanych na ulicach. Znalezienie odbiorcy na taki asortyment jest dla dealera bardzo trudne, a przede wszystkim kosztowne. Także w odpowiedzi na to wyzwanie powstała w Allegro Strefa Autoryzowanych Dealerów. Chcemy dopasować się jak najlepiej do realnych potrzeb dealerów, zapewniając im m.in. zespół dedykowanych opiekunów, dbających o sprawną i efektywną współpracę. Niebywałym atutem „Strefy ASO” jest również zasięg sprzedaży, jaki daje Allegro: kategorię Części Samochodowe użytkownicy odwiedzają ponad 25 mln razy w miesiącu. Daje to wyjątkową w skali polskiego rynku motoryzacyjnego możliwość sprzedaży nawet najmniej rotującego asortymentu części.

SAMOCHODY: FORMAT DEALERSKI

Gigantyczny zasięg i niski koszt ogłoszeń w porównaniu z innymi portalami to jeden z głównych atutów Allegro również pod kątem zamieszczania ofert sprzedaży samochodów (nowych i używanych). Docieramy do prawie 20 mln użytkowników, każde nasze ogłoszenie jest wyświetlane średnio ponad 500 razy (a ogłoszenie z opcją „promo” to prawie cztery razy więcej wyświetleń niż w opcji standardowej). Zainteresowanie samochodami na Allegro od początku 2021 r. rośnie z miesiąca na miesiąc średnio o 19 proc., co oznacza, że niemal podwoiła się w tym czasie liczba wyświetleń branżowych ogłoszeń. To efekt działań promujących oferty zarówno wśród użytkowników Allegro, jak i naszych działań „szeroko-zasięgowych” poza portalem (m.in. w radio, sferze digital czy promocji influencerskiej).

Niezmiennym atutem serwisu Allegro i kategorii Motoryzacja jest łatwość zamieszczania ogłoszeń i automatyzacja. Opieramy się w tej dziedzinie na współpracy z uznanymi, najważniejszymi integratorami, jak Dealer CRM czy Webwizards. Naszym wyróżnikiem jest też możliwość kierowania oferty wprost do klientów B2B, których na Allegro jest obecnie prawie 130 tysięcy. Ponadto, jako jedyni wśród dostępnych serwisów ogłoszeniowych, posiadamy unikatową formę pozycjonowania ofert w najlepszych miejscach na listingu (i na każdym etapie ścieżki zakupowej) – do tego płatną tylko za efekt, którym jest w naszym przypadku reklama Allegro Ads (wyświetlanie idealnie dopasowanych, na bazie zapytań klienta, ofert sprzedającego w najpopularniejszych miejscach na Allegro oraz w serwisach zewnętrznych).

Wreszcie, podobnie jak w obszarze części zamiennych, także w zakresie sprzedaży samochodów przygotowaliśmy coś specjalnego wyłącznie dla autoryzowanych dealerów. W tym przypadku „Strefa ASO”, na specjalnym, dealerskim formacie ogłoszeniowym, umożliwia zaprezentowanie oferty oraz unikalnych wartości sprzedawcy (finansowanie, sprzedaż auta bez wychodzenia z domu itp.) za pomocą pakietu formatów reklamowych: logo firmy, dedykowany layout, ale też wspólny listing niedostępny dla „zwykłych” komisów (jego wartość wynosi 3 tys. zł, ale dealerzy otrzymują go obecnie od Allegro bezpłatnie).

Na skuteczność działań w „Strefie ASO” mają też wpływ osobne podkategorie dedykowane importerskim programom pojazdów używanych (m.in. Toyota Pewne Auto, Renault Selection, Volvo Selekt). Dodatkowo autoryzowani dealerzy mogą uczestniczyć w licznych akcjach marketingowych skierowanych do klientów Allegro poszukujących samochodów – nowych, jak i używanych.

Jak szybko wystawić ofertę?

Dla nowych partnerów to naprawdę łatwe. Wystarczy:

1. Założyć konto w serwisie Allegro.

2. Uzyskać specjalny cennik na wystawianie i wyróżnianie ogłoszeń. W tym celu napisz maila na adres aso@allegro.pl

3. Osobiście lub za pomocą integratora (współpracujemy m.in. z Dealer CRM, Webwizards, Koderama, Makolab) wystawić ofertę.

Co zrobić, aby rozpocząć współpracę dedykowaną ASO:

1. Napisz maila na adres aso@allegro.pl – skontaktujemy się z Tobą.

2. Dowiedz się więcej o sprzedaży oryginalnych części

3. Dowiedz się więcej o ogłoszeniach pojazdów

DEALERZY, KTÓRZY NAM ZAUFALI:

Grupa Bemo, Car Center, Grupa Zdunek, Porsche Inter Auto, Emil Frey Polska

PROGRAMY AUT UŻYWANYCH:

Toyota Pewne Auto, Renault Selection, Volvo Selekt, Hyundai Promise

ROBERT KROTOSKI JR
dyrektor kategorii Motoryzacja w Allegro
aso@allegro.pl

REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
BMW Group rozbudowuje sieć dealerską MINI w Polsce
Redakcja
30/7/2021
Aktualności
Branża leasingowa wraca na prostą
Redakcja
29/7/2021
Aktualności
Drożeją nowsze auta używane
Redakcja
28/7/2021
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.