Aktualności

Attila Szabó nowym dyrektorem zarządzającym Ford Polska

Ford of Europe poinformował, że Attila Szabó, który od ponad trzech lat zarządza marką na Węgrzech i w Czechach, obejmie od 1 czerwca stanowisko dyrektora zarządzającego polskim oddziałem Forda.

Attila Szabó zastąpi tym samym Piotra Pawlaka, który pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Ford Polska od 1 września 2020 r. Szabó przejął kontrolę nad działalnością Forda na Węgrzech i w Czechach w 2019 r., a pod jego kierownictwem Ford na Węgrzech utrzymał pozycję lidera segmentu lekkich aut dostawczych i pozostał jednym z najważniejszych graczy na całym rynku. Attila Szabó zarządzał wprowadzeniem na rynek całkowicie nowego Forda Kugi oraz pierwszego w pełni elektrycznego samochodu osobowego marki, czyli Mustanga Mach-E.

„Przez ponad trzy lata miałem zaszczyt pracować zarówno na rynku czeskim, jak i węgierskim, gdzie mogłem jak najlepiej wykorzystać swoją szeroką wiedzę zawodową. Tutaj pracowałem z wybitnym zespołem w ramach doskonale rozwiniętej sieci sprzedaży, co pozwoliło nam osiągnąć znaczący sukces biznesowy pomimo globalnej sytuacji kryzysowej. Zarządzanie siódmym co do wielkości krajowym rynkiem dla Ford of Europe to ogromny zaszczyt. Pozwoli mi to wykorzystać moje umiejętności i doświadczenie w Polsce – najszybciej rozwijającym się rynku w regionie i pionierze w tworzeniu oraz promowaniu mobilności elektrycznej” – twierdzi Attila Szabó.

Szabó po raz pierwszy dołączył do węgierskiego zespołu Forda w 2001 r. Pracował m.in. jako kierownik sprzedaży flotowej dla Ford Węgry oraz europejskich rynków sprzedaży bezpośredniej, a także jako dyrektor sprzedaży Ford Węgry i Ford Słowenia. W latach 2009-2016 pełnił z kolei funkcję menadżera w dziale marketingu Ford of Europe. Co więcej, jako kierownik ds. cen na Europę pracował w biurze regionalnym w Szentendre na Węgrzech, zarządzając zespołem ds. cen obsługującym wszystkie rynki europejskie. W latach 2016-2019 był dyrektorem generalnym Ford Rumunia, zaś w 2019 r. został dyrektorem generalnym organizacji sprzedaży Forda na Węgrzech i w Czechach.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Rada UE za zakazem aut spalinowych od 2035 roku
Redakcja
29/6/2022
Aktualności
Jest salon Forda z autami używanymi
Redakcja
28/6/2022
Aktualności sponsorowany
Szansa dla dealera, korzyść dla klienta
Redakcja
28/6/2022
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.