Aktualności

BMW Group rozbudowuje sieć dealerską MINI w Polsce

BMW Group stawia na rozbudowę sieci dealerskiej i rozszerzenie oferty usług skierowanych do posiadaczy aut marki MINI. Producent podał, że dzięki nowym inwestycjom do końca 2022 r. liczba salonów w całej Polsce wzrośnie do 26.

Firma chwali się, że w pierwszym półroczu 2021 r. odnotowała rekordowe – na poziomie ponad 70 proc. – tempo wzrostu MINI w Polsce. „Tak duże zainteresowanie ofertą samochodów z portfolio brytyjskiej marki premium wiąże się także z rosnącym zapotrzebowaniem na zaawansowane usługi oferowane w ramach sieci dealerskiej” – podaje BMW Group. Dziś na sieć sprzedaży MINI składa się 16 salonów, które są zlokalizowane w największych polskich miastach, choć producent przedsięwziął w ostatnim czasie szereg inwestycji. Jeszcze w tym miesiącu zostanie otwarty nowy salon w Krakowie, zaś do końca roku klienci będą mogli skorzystać z punktów w Białymstoku, Opolu i Gdańsku. Z kolei w 2022 r. pojawią się nowe salony w Piasecznie koło Warszawy, Katowicach, Zielonej Górze, Lublinie, Radomiu i Toruniu.

„Stale inwestujemy w rozwój oferty i specjalistycznych usług skierowanych do klientów MINI. Bardzo nas cieszy jej rosnąca popularność wśród polskich kierowców. Już teraz możemy poszczycić się współpracą z wyjątkowo profesjonalną i zaangażowaną siecią dealerów, do której wkrótce dołączą kolejni partnerzy” – przekonuje Rafał Znyk, dyrektor generalny MINI.

BMW Group ma ambitny plan zapewnienia klientom dostępności swoich usług serwisowych w zasięgu godziny jazdy z każdego punktu w kraju, a w dużych miastach nawet do 30 minut. Rozbudowa sieci dealerskiej miałaby ułatwić realizację tego celu.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Znane twarze dealera
Redakcja
27/9/2021
Aktualności
Izera pod zarządem premiera
Redakcja
27/9/2021
Aktualności
Auta elektryczne w Chinach. Problem urodzaju?
Redakcja
24/9/2021
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.