Aktualności

Dobrzański z drugą lokalizacją w Krakowie

BMW Dobrzański planuje otworzyć we wrześniu nowy obiekt w Krakowie. Znajdą się w nim serwisy BMW i MINI oraz salon dla aut używanych.

Obiekt mieści się przy ul. Wielickiej 119 w Krakowie. Powierzchnia serwisowa liczy około 350 m², zaś salon, który oferować będzie auta używane BMW Premium Selection – 420 m² (całkowita powierzchnia terenu to 3700 m², zabudowy – 1050 m²). Samochodowa ekspozycja obejmie 5-6 pojazdów. Nowa lokalizacja znajduje się w budynku po dealerstwie Citroena. Skąd pomysł na taką inwestycję?

– Marka BMW miała w okresie pandemii duże wzrosty sprzedaży, więc poszerzamy nasze portfolio o kolejny punkt, który największy nacisk kładzie na obsługę serwisową. Nowy budynek jest dopełnieniem naszej krakowskiej działalności. Będziemy mieli już nie jeden, ale dwa punkty: pierwszy na południu, drugi – na północy, co zapewni klientom komfortowy dostęp do naszych usług – mówi Łukasz Kołbik, szef obsługi posprzedażowej i Motorrad w BMW Dobrzański. Jak dodaje, dla dealera, zwłaszcza obecnie, ważna jest też sprzedaż modeli z drugiej ręki, a firmie zależało na miejscu, w którym będzie prowadzony handel wyłącznie samochodami używanymi BMW.

Główny krakowski obiekt BMW Dobrzański znajduje się przy al. Jana Pawła II 45. Otwarcie kolejnego punktu wskazuje, że dealer koncentruje się na rynku małopolskim. Poprzednia inwestycja, sprzed kilku lat, zaowocowała pierwszym salonem MINI w województwie. Autoryzowane dealerstwo BMW Dobrzański działa od 1991 r., gdy Jerzy Dobrzański otworzył jeden z pierwszych w Polsce salonów niemieckiej marki premium (choć motoryzacyjna tradycja krakowskiej rodziny sięga dużo głębiej, bo aż roku 1919, więcej o firmie w artykule „W motoryzacji od stu lat”). Dziś firmę prowadzi syn Jerzego Dobrzańskiego – Wojciech.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Szokujące przejęcie we Francji
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Ekologia to nasz wybór
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Jednomarkowy wielomarkowym
Redakcja
12/7/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.