Aktualności

Gazda Group z salonem BMW w Katowicach

Gazda Group otworzyła w Katowicach największy salon BMW w Europie, a przy tym jeden z pierwszych na świecie zaprojektowanych zgodnie z koncepcją Retail.Next.

Budynek, który powstał w miejscu byłej kopalni Kleofas, znajduje się w odległości zaledwie 3 km od dworca głównego w Katowicach, przy ul. Feliksa Bocheńskiego 66. Powierzchnia obiektu wynosi 9 870 m². To już trzecia lokalizacja dealera na terenie Śląska (po salonie w Gliwicach i punkcie serwisowym w Dąbrowie Górniczej), ale pierwsza w stolicy województwa. Firma, przygotowując nową lokalizację, opierała się na koncepcji Retail.Next, polegającej m.in. na zmianie sposobu prezentowania aut, które są zwrócone obecnie przodem do odwiedzających obiekt, oraz większym nacisku na komfort klienta podczas jego obsługi.

Dealer planuje rozwijać „kompleks miasteczka BMW”. Na początku 2024 r. salon zostanie bowiem powiększony o dział sprzedaży modeli Mini oraz BMW Motorrad. Grupie Gazda zależy także na zaoferowaniu atrakcyjnych usług finansowania w ramach BMW i Mini Financial Services. Przedsiębiorstwo położy ponadto nacisk na samochody używane oraz kompleksowe usługi serwisowe, a klienci będą mieli do dyspozycji stację ładowania „elektryków” (wyposażoną w 30 punktów).

Auto Gazda Group/Ganinex Gazda Group zajęła 20. miejsce na Liście TOP50 2022, z liczbą 4 498 sprzedanych nowych aut osobowych (+15,16 proc. r/r). Dealer, którego obiekty znajdują się w Bielsku-Białej, Gliwicach, Katowicach, Pszczynie i Rybniku, ma w swoim portfolio takie marki, jak Alfa Romeo, BMW, Citroën, Cupra, DS, Fiat, Jaguar, Jeep, Land Rover, Mazda, Seat, Skoda, VW i Abarth.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Toyota najcenniejszą marką samochodową na świecie
Redakcja
28/11/2023
Aktualności
Październikowe przyspieszenie w Europie
Redakcja
27/11/2023
Aktualności
Pomoc najmniej widocznym
Redakcja
24/11/2023
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.