Aktualności

Grupa Chodzeń z nową stacją Toyoty. Jeden z pierwszych takich obiektów w Europie

Grupa Chodzeń, wielooddziałowy dealer Toyoty, Lexusa oraz Maserati, otworzyła jesienią tego roku nową stację w Kowalach koło Gdańska przy ul. Magnackiej 9. Przygotowanie inwestycji, która zaowocowała jednym z pierwszych tego typu obiektów w Polsce i Europie, trwało dwa lata.

Stacja Carter Chodzeń w Kowalach ma powierzchnię liczącą blisko 3 tys. m² i jest zlokalizowana na dwuhektarowej działce. Na mającej 900 m² ekspozycji znajduje się miejsce dla nawet 20 aut. Salon wzbogacają ekrany multimedialne, które umożliwiają samodzielną konfigurację samochodów (co ciekawe, tego typu udogodnienie będzie dostępne w pozostałych stacjach Toyoty w ciągu najbliższych 5 lat). Hala serwisowa wyposażona jest zaś w 14 podnośników, a serwis mechaniczny ma nowoczesne stanowiska przeznaczone dla większych pojazdów użytkowych, które Toyota chce wkrótce wprowadzić na polski rynek.

Dealer zaprojektował obiekt z uwzględnieniem odrębnego budynku dla aut używanych – firma chce w niedalekiej przyszłości sprzedawać więcej modeli z drugiej ręki niż nowych. „Nowa identyfikacja wizualna, wystrój wnętrza, meble, wreszcie poszczególne rozwiązania konstrukcyjne i dedykowany salon samochodów używanych Toyota Pewne Auto. Na nim wzorować się będą inne nowe stacje dealerskie Toyoty. Nie tylko w Polsce, ale w całej Europie” – opowiada członek zarządu Grupy Piotr Chodzeń.

Inwestycja w Kowalach to druga stacja Toyoty w Trójmieście, zaraz po stacji Carter Gdańsk (zlokalizowanej w śródmieściu przy al. Grunwaldzkiej 260), a zarazem czwarta w Polsce należąca do Grupy Chodzeń. Dealer dysponuje obecnie sześcioma obiektami dealerskimi z lokalizacjami w Piasecznie, Warszawie, Gdańsku i Kowalach. Na Liście TOP100 2021 Grupa Chodzeń zajęła 12 miejsce, z wolumenem sprzedaży nowych aut na poziomie 5 988 szt. (+32,54 proc. r/r).

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Toyota najcenniejszą marką samochodową na świecie
Redakcja
28/11/2023
Aktualności
Październikowe przyspieszenie w Europie
Redakcja
27/11/2023
Aktualności
Pomoc najmniej widocznym
Redakcja
24/11/2023
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.