Aktualności

Grupa PGD przekazała fundacji Forda Transita. Pojazd pomaga Ukrainie

Grupa PGD podarowała Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) dziewięcioosobowego Forda Transita – podaje fundacja.

„Gdy potrzebowaliśmy samochodu, którym będziemy mogli wjechać na terytorium kraju ogarniętego wojną, nasz partner zdecydował się na ten cudowny gest i usłyszałam: »Przekażemy wam samochód«” – informuje Michalina Chachuła z Fundacji PCPM. Pojazd pomaga w dostarczaniu Ukrainie m.in. żywności, pakietów higienicznych, leków czy brakującego sprzętu – wszystkiego, co darczyńcy przekazują Fundacji PCPM. Co więcej, w przerwach między kursami do Ukrainy Transit służy przede wszystkim do rozwożenia rodzin uchodźców wojennych do docelowych miejsc pobytu poza Warszawą. „Dzięki darowiźnie o każdej porze dnia i nocy jesteśmy gotowi do przewozu tych, którzy musieli uciekać przed wojną” – twierdzi Chachuła.

Przekazane auto to wersja osobowa, uniwersalna. Fundacja zgłosiła zapotrzebowanie na taki model, gdy zarząd Grupy PGD poinformował ją o chęci dalszej współpracy. „Bardzo wysoko cenimy działalność PCPM, dlatego już kilka lat temu zdecydowaliśmy się na współpracę z fundacją. Na kolejnym etapie naszego wsparcia cieszymy się, że możemy pomagać w tak użytecznej formie” – przyznaje Tomasz Rytwiński, dyrektor zarządzający Grupy PGD. Spółki Holdingu 1, w skład którego wchodzi wielomarkowy dealer, wspierały Fundację PCPM już wcześniej, i to na różnych polach. W latach 2020 i 2021 firma użyczyła samochodu medycznemu zespołowi ratunkowemu (także w czasie pandemii zapewniła ratownikom niezbędne wsparcie logistyczne).

W pomoc organizowaną przez PCPM były i nadal zaangażowane są Grupa PGD, Express i Traficar – spółki należące do Holdingu 1. „Niezależnie od pory dnia i tygodnia mogliśmy liczyć na dostępność samochodów i ogromną życzliwość, jaką okazywali nam #pozytywniezaangażowani pracownicy Holdingu 1. Zwłaszcza w sytuacjach nagłych, kiedy musieliśmy pilnie dojechać do granicy” – wskazuje Roman Havrylyuk z Fundacji PCPM, który wielokrotnie docierał samochodem do tych, którzy potrzebowali transportu.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Badanie EY: 45 proc. chce kupić auto, ponad połowa „elektryka”
Redakcja
28/9/2022
Aktualności
Citroën pokazuje nowe logo
Redakcja
27/9/2022
Aktualności
Toyota zamyka rosyjską fabrykę. Mazda rozważa podobny krok
Redakcja
26/9/2022
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.