Aktualności

Lider sprzedaży „elektryków” w Europie

Marka Renault sprzedała ponad 300 tys. samochodów elektrycznych na Starym Kontynencie od momentu debiutu pierwszego „elektryka”. Uwzględniając łączną sprzedaż od 2010 r., Renault przewodzi w segmencie pojazdów niskoemisyjnych.

Pokonanie pułapu 300 tys. aut to głównie zasługa Renault ZOE. Model zanotował w pierwszej połowie 2020 r. prawie 50 proc. wzrost i to pomimo problemów związanych z epidemią koronawirusa. Francuski koncern sprzedał w tym roku aż 37 540 egzemplarzy pojazdu, co według informacji marki czyni go najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie. 11 tys. zamówień dokonano w czerwcu. Jeśli popularność modelu utrzyma się w najbliższych miesiącach, to do sierpnia Renault ZOE osiągnie wyższą sprzedaż niż w całym ubiegłym roku. Francuski samochód pozostawił „w polu” m.in. takich rywali jak Tesla Model 3, Nissan Leaf czy elektryczny Volkswagen Golf.

W czym tkwi tajemnica sukcesu Renault ZOE? Jednym z czynników są wysokie dopłaty oraz ulgi podatkowe wprowadzone przez Francję. W rezultacie francuski rynek motoryzacyjny zanotował w czerwcu wzrost sprzedaży względem ubiegłego roku (jako jedyny członek Unii Europejskiej).

Zdjęcie: Media Renault

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności sponsorowany
Wszyscy tworzymy zieloną rewolucję
Redakcja
22/3/2023
Aktualności
Znamy listę TOP50 2022! Grupa Cichy-Zasada na czele
Redakcja
21/3/2023
Aktualności
Kolejny transakcyjny hit. Grupa Cichy-Zasada blisko kupna Auto Wimaru!
Redakcja
20/3/2023
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.