Aktualności

Nowy salon Volvo Firma Karlik. Jeden z największych obiektów marki w Europie

Właściciele Firmy Karlik otworzyli nowy salon Volvo na poznańskim Franowie przy ul. Torowej 14. To jeden z największych tego typu obiektów szwedzkiej marki w Europie. Oddanie budynku nastąpiło wiosną 2022 r., zbiegając się z 20. rocznicą współpracy dealera z Volvo.

Stacja znajduje się zaledwie 6 km od pierwszej lokalizacji Volvo w Poznaniu – Malcie (ul. Arcybiskupa Baraniaka 4). Budowę nowego obiektu rozpoczęto w marcu 2020 r., a poprzedziły ją półtoraroczne prace przygotowawcze. Jak tłumaczy dealer, inwestycja była wynikiem wzrastającej z roku na rok sprzedaży nowych i używanych modeli szwedzkiej marki, a także chęci zapewnienia klientom jeszcze większego komfortu napraw serwisowych.

Lokalizacja oferuje samochody nowe i używane (w ramach programu Volvo Selekt) oraz pełen zakres usług serwisowych. Powierzchnia obiektu, zbudowanego według najnowszych standardów marki, wynosi 2986 m² (to ponad dwukrotnie więcej niż w salonie przy jeziorze Maltańskim). W salonie znajduje się miejsce dla 10 nowych i 4 używanych modeli Volvo. Hala serwisowa wyposażona jest zaś w 14 aktywnych stanowisk mechanicznych i przystosowana do przyjmowania modeli elektrycznych i hybryd typu plug-in.

We wnętrzu obiektu zastosowano nowoczesne rozwiązania pozwalające na estetyczne połączenie betonowych konstrukcji z naturalnym drewnem oraz szkłem. – Konstrukcja salonu wybudowana na planie kwadratu ma barwą i fakturą przypominać, zwłaszcza w nocy, kostkę lodu. Zachętą, by zajrzeć do środka, jest tylko kilka całkowicie przezroczystych szyb, w których eksponowane są najnowsze modele Volvo – mówi Jacek Knociński, właściciel Volvo Firma Karlik.

Działalność związaną z Volvo, oprócz nowej stacji, dealer prowadzi także w trzech innych lokalizacjach: w salonie i serwisie w Baranowie pod Poznaniem, w showroomie mieszczącym się w galerii sztuki, handlu i biznesu Stary Browar oraz w stacji na poznańskiej Malcie (to pierwszy salon Volvo uruchomiony przez Firmę Karlik). W tym ostatnim od marca 2022 r. firma prowadzi sprzedaż aut używanych Volvo Selekt i dział likwidacji szkód, który służy kompleksową pomocą klientom szwedzkiej marki.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Polacy chcą używanych aut za 25-50 tys. zł
Redakcja
27/1/2023
Aktualności
Akio Toyoda ustępuje ze stanowiska szefa Toyoty
Redakcja
26/1/2023
Aktualności
Styczeń przyniósł spadki cen używanych aut
Redakcja
26/1/2023
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.