Aktualności

Nowy szef Opla w Polsce

Adam Męciński objął stanowisko dyrektora marki Opel. Od tej pory będzie odpowiadał za całość działań na polskim rynku, podlegając bezpośrednio Roberto Matteucciemu, dyrektorowi generalnemu marek Peugeot, Citroën, DS, Opel i Free2Move w Polsce.

To nie pierwsza zmiana na najwyższych szczeblach firmy w ostatnim czasie. W czerwcu ubiegłego roku dyrektorem polskiej filii Opla został Jacek Górski. Po odejściu Górskiego do Inchcape JLR Polska w listopadzie 2020 r. jego obowiązki przejął Maciej Szerszeński. Teraz, od 1 marca 2021 r., stanowisko dyrektora będzie zajmował Adam Męciński.

Nowy szef Opla posiada 18-letnie doświadczenie w motoryzacji. Swoją przygodę z branżą rozpoczął w dziale sprzedaży i logistyki firmy Mitsubishi Motors Polska. Następnie pełnił funkcje kierownicze – związane ze sprzedażą i marketingiem. W latach 2015-2020 został dyrektorem sprzedaży i członkiem komitetu doradczego zarządu, a zwieńczeniem jego kariery w MMC Car Poland było objęcie stanowiska dyrektora generalnego na początku 2020 r. Co ciekawe – jako pierwszy „nie Japończyk”.

Nowego szefa Opla czeka teraz bardzo trudne zadanie. Ubiegły rok okazał się wyjątkowo zły dla niemieckiej marki. W Polsce sprzedaż nowych samochodów spadła o ponad 50 proc. – w rezultacie Opel wypadł z pierwszej dziesiątki najpopularniejszych polskich brandów.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Producenci na plusie
Redakcja
19/4/2021
Aktualności
Osobówki: wzrosty względem 2020, spadki wobec 2019
Redakcja
16/4/2021
Aktualności
Prawo o ruchu drogowym: są ułatwienia dla dealerów
Redakcja
16/4/2021
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.