Aktualności

Oszczędności dzięki technologii

Utrzymanie rentowności serwisu blacharsko–lakierniczego to obecnie nie lada wyzwanie. Dramatycznie rosnące koszty nie pozostawiają wyboru i zmuszają właścicieli oraz menedżerów warsztatów do szukania oszczędności.

Szalejaca infacja, rosnace koszty pracy, a przede wszystkim prognozowany kilkakrotny wzrost cen nosników energii (gazu, oleju opałowego, pradu), powoduja, ze prowadzenie biznesu i zachowanie zakładanego poziomu marzy staja sie coraz trudniejsze. Strategie walki z kryzysem sa rózne. Niektórzy decyduja sie podwyzszac ceny za usługi. Takie rozwiazanie, w teorii bardzo efektywne, nie zawsze jest jednak mozliwe ze wzgledu na ograniczenia zewnetrzne, chocby stawki roboczogodzin forsowane w blacharni-lakierni przez firmy ubezpieczeniowe.

OSZCZEDNOSCI GDZIE SIE DA

Dlatego wiekszosc przedsiebiorców stawia na optymalizacje kosztów. Gdzie szukac oszczednosci w przypadku serwisów blacharsko- lakierniczych? Dobrze jest zaczac od podstaw, na przykład od stosowania kabin lakierniczych z systemami rekuperacji, zmniejszajacymi zuzycie energii. Warto przyjrzec sie tez stosowanym narzedziom – i wybierac te energooszczedne – czy zwrócic uwage na likwidacje nieszczelnosci i zmniejszanie strat w systemach instalacji sprezonego powietrza. Oszczednosci czesto mozna znalezc równiez dzieki odpowiedniemu zarzadzaniu: poprawie organizacji pracy przez własciwe planowanie kolejnosci napraw, a tym samym ograniczenie przestojów czy nagromadzenia zadan, jak równiez staranne monitorowanie czasu wykonania zlecen.

KRÓTSZA APLIKACJA, MNIEJ ENERGII

Z pomocą właścicielom serwisów i warsztatów blacharsko-lakierniczych przychodzą wreszcie nowoczesne technologie opracowane przez profesjonalistów branży lakierniczej. System Spectral firmy NOVOL to optymalny wybór dla warsztatów naprawczych, który pozwala nie tylko osiągać najwyższą jakość usług, ale jednocześnie zwiększać efektywność procesów i obniżać koszty procesu lakierowania. Spectral to kompleksowy system napraw lakierniczych, uwzgledniający wszystkie etapy procesu – począwszy od zabezpieczenia antykorozyjnego, przez szpachlowanie, dobór koloru, aplikacje lakieru bezbarwnego, aż po zastosowanie specjalistycznych dodatków. Energooszczędna technologia Spectral pozwala ograniczyć koszty kabiny lakierniczej nawet o 50 proc., dzięki znacznemu obniżeniu temperatury potrzebnej do suszenia naprawianych elementów i skróceniu czasu całego procesu. Przykładowo, w przypadku lakieru Spectral Klar 545-00 twardość roboczą można osiągnąć w 40°C w 20 min (czyli 50 proc. szybciej niż w przypadku tradycyjnego lakieru), a stosując trzy warstwy podkładu SPECTRAL 00-RACE zdolność szlifowania uzyskuje sie już po 45 minutach, przy wygrzewaniu w temperaturze zaledwie 20°C. Oszczędności, które zapewnia technologia Spectral, są związane również krótszym czasem aplikacji poszczególnych produktów. Lakier bezbarwny Spectral Klar 545-00 można nałożyć aż o 42 proc. szybciej od standardowego, a w przypadku podkładu Spectral 00-Race oszczędność w czasie aplikacji to nawet 65 proc.

Skrócenie czasu procesów oznacza nie tylko mniejsze koszty związane z pracą załogi, ale również zwiększenie potencjału przepustowości kabin lakierniczych i stref przygotowawczych. A to z kolei przekłada sie na możliwość wykonania większej liczby zleceń – zarówno dużych i średnich napraw lakierniczych, jak i szybkich napraw niewielkich uszkodzeń.

Warto podkreślić, że wszystkie komponenty technologii Spectral zostały zaprojektowane i przetestowane tak, aby optymalnie ze sobą współpracować i minimalizować ryzyko wystąpienia błędów lakierniczych. System pozwala na przeprowadzenie kompleksowych, szybkich i efektywnych napraw przy zachowaniu pełnej gwarancji technologicznej. O tym zaś, ze realne obniżenie kosztów energii i pracy to doskonały sposób na oszczędności i utrzymanie rentowności warsztatu, nie trzeba dzis chyba nikogo przekonywać.

Oszczędności w czasie utwardzania lakieru w jednym cyklu:
SPECTRAL KLAR 545-00 w temperaturze 40°C w porównaniu z lakierem
o standardowych czasach utwardzania w 60°C

REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Skonsolidowani jak nigdy
Redakcja
4/10/2023
Aktualności
Trzeci kwartał z mocnym zamknięciem
Redakcja
4/10/2023
Aktualności
BYD wygra z Teslą? Prognoza na 2024 r.
Redakcja
3/10/2023
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.