Aktualności

Piotr Laube prezesem Astary w Polsce

Piotr Laube, który 1 września 2023 r. został dyrektorem zarządzającym marki Nissan w Polsce, objął już kolejne stanowisko w ramach struktur importerskich firmy Astara. Szef japońskiego brandu jest obecnie także prezesem odpowiedzialnym za zarządzanie działaniem Astary w naszym kraju.

Przypomnijmy: Astara Western Europe to wyłączny importer aut Nissana, Mitsubishi i Isuzu w Polsce. Piotr Laube na stanowisku country managera odpowie za zarządzanie działaniami firmy nad Wisłą, choć wciąż będzie pełnił funkcję szefa marki Nissan w Polsce (zabraknie też zmian kadrowych w markach Mitsubishi i Isuzu, nad którymi piecze nadal będą mieli Piotr Szewczyk i Radosław Przybyt).

„Cieszymy się z nowej roli Piotra w firmie Astara w Polsce” – twierdzi cytowany na stronie Astary Olivier Sermeus, dyrektor zarządzający Astara Western Europe. I dodaje: „Jego szerokie doświadczenie na polskim rynku motoryzacyjnym i pasja, z jaką traktuje obsługę klienta, to ważne atuty w procesie umacniania naszej czołowej pozycji wśród importerów japońskich samochodów w Polsce”.

Piotr Laube, zanim dołączył do Astary, zajmował wysokie stanowiska w BMW Group Poland oraz Inchcape (w tej drugiej firmie dbał o rozwój biznesu posprzedażowego w regionie Europy Północnej). Dyrektor zarządzający marki Nissan w Polsce udzielił w ubiegłym roku wywiadu naszemu miesięcznikowi, w którym opowiedział o planach rozwoju japońskiej marki nad Wisłą.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Szokujące przejęcie we Francji
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Ekologia to nasz wybór
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Jednomarkowy wielomarkowym
Redakcja
12/7/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.