Aktualności

Plichta zdobędzie Bydgoszcz

Dealer z Pomorza złożył wniosek do UOKiK w sprawie nabycia firmy Konarzewski, autoryzowanego dealera Skody oraz Audi z Bydgoszczy.

Grupa Plichta ma za sobą całkiem dobry rok, a pandemia najwyraźniej nie zahamowała planów ekspansji dealera. Na początku 2020 r. firma otworzyła salon Forda w Szadółkach, a kolejne inwestycje, między innymi pierwszy w kraju dedykowany obiekt Audi Sport, powstają właśnie przy gdańskiej Letnicy.

Wspomniane projekty nie wyczerpują jednak ambicji grupy. Na stronie UOKiK-u pojawiła się informacja, że dealer planuje nabyć zorganizowaną część przedsiębiorstwa od firmy Aleksander Konarzewski z siedzibą w Bydgoszczy, która na terenie stolicy kujawsko-pomorskiego posiada salony sprzedaży nowych aut Skody oraz Audi, a do tego autoryzację serwisową Volkswagena.

Taki ruch oznaczałby dalszą koncentrację marek Grupy Volkswagena w tym regionie. Obecnie w Bydgoszczy, oprócz obiektów firmy Aleksandra Konarzewskiego, działają należący do Grupy Plichta salon Volkswagena – jedyny punkt sprzedaży aut niemieckiej marki w mieście, a także placówka Skoda Bieranowski i obiekt SEAT-a firmy Reiski. Do tego dochodzą dwa autoryzowane serwisy Skody – jeden z nich należy do Plichty, drugi do Multi-Salonu Reiski.

Grupa Plichta to jeden z największych dealerów w Polsce, który na Liście Top50 2019 zajął 3. miejsce. Firma sprzedaje auta marek: Skoda, Volkswagen, Seat, Audi, Ford i Volvo w Gdańsku, Gdyni, Wejherowie, Bydgoszczy i Toruniu.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Toyota najcenniejszą marką samochodową na świecie
Redakcja
28/11/2023
Aktualności
Październikowe przyspieszenie w Europie
Redakcja
27/11/2023
Aktualności
Pomoc najmniej widocznym
Redakcja
24/11/2023
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.