Aktualności

Premiera i święto w Konsorcjum Arefiew

Nowy Range Rover Sport był bohaterem wydarzenia, które na początku wakacji zorganizowało w Białymstoku, należące do Konsorcjum Arefiew, Nord Auto. Podczas premiery nie zabrakło akcentów związanych z jubileuszami, które w tym roku obchodzi grupa.

Model Range Rover Sport jest dobrze znany miłośnikom sportowych „terenówek”. Produkowany od 2005 r. samochód doczekał się właśnie trzeciej generacji. Jako jedni z pierwszych luksusowego SUV-a mogli poznać na żywo goście Nord Auto, a walory pojazdu prezentował osobiście m.in. Rafał Stelanczyk, dyrektor zarządzający białostockiego salonu i jeden z gospodarzy eventu. Model wyróżnia się z jednej strony minimalistycznym dizajnem, z drugiej – nowoczesnymi technologiami (m.in. system Adaptive Off-Road Cruise Control, który pomaga kierowcom nawigować w trudnym terenie).

Nowego Range Rovera Sport prezentowali m.in. Rafał Stelanczyk z Nord Auto (z lewej) oraz szef Inchcape JLR Poland Jacek Górski

Nie można nie odnotować, że transformację przeszło także „serce” samochodu – nowy Range Rover Sport ma pod maską hybrydowy układ napędowy typu plug-in (choć dostępny jest też w wersjach z jednostkami benzynowymi, w tym V8 Twin Turbo). „Czysto” elektryczna wersja ma pojawić się w 2024 r.

W Białymstoku nie zabrakło naszej redakcji.
Na zdjęciu gospodarze imprezy Andrzej i Katarzyna Arefiew
oraz Tomasz Betka z „Dealera”

Nord Auto jest obecnie jedynym dealerem w północno- -wschodniej Polsce, który oferuje nowe auta marek Land Rover i Jaguar. W niedalekiej przyszłości działalność firmy związana z tymi brandami ma się terytorialnie rozrosnąć. – Nord Auto ma ambitne plany i mam nadzieję, że już niedługo będziemy obecni z markami JLR w kolejnych miastach – poinformował ze sceny o zamiarach firmy Andrzej Arefiew, właściciel Konsorcjum.

To nie koniec zmian. Dealer zapowiedział ponadto, że wkrótce konsorcjum nie będzie już sprzedawało nowych samochodów Opla. – Coś się zaczyna i coś się kończy. Po 27 latach Top Auto przestaje współpracować z Oplem w zakresie sprzedaży samochodów, nadal jednak będziemy serwisować auta tej marki – zaznaczył. Co symptomatyczne, to właśnie od autoryzacji Opla firma Andrzeja Arefiewa, która w tym roku obchodzi 30-lecie działalności, rozpoczynała dealerską „karierę” (oprócz Opla przedsiębiorstwo posiada także pełną autoryzację Isuzu oraz serwisową Volkswagena, Skody, Chevroleta i Saaba). Nieco młodszym, 20-letnim bratem Konsorcjum Arefiew jest Nord Auto, w skład którego, poza salonami JLR w Białymstoku, wchodzą dziś dealerstwa Volvo (Białystok i Olsztyn), Hyundaia (Białystok) oraz ASO Volkswagena w Olsztynie. Czerwcowa premiera była więc dobrą okazją, by w większym gronie powspominać początki firmy, podsumować dotychczasową działalność, podziękować oddanym pracownikom i osobom zarządzającym, no i… ogłosić ambitne plany na przyszłość.

Skontaktuj się z autorem
Judyta Szóstakowska Linkedin
sekretarz redakcji miesięcznika "Dealer"
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Szokujące przejęcie we Francji
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Ekologia to nasz wybór
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Firmy z opłatą za auta spalinowe
Redakcja
11/7/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.