Aktualności

Rozpoczął się międzynarodowy salon samochodowy w Pekinie

Targi motoryzacyjne w Pekinie, jedna z największych imprez w branży motoryzacyjnej, rozpoczęły się 26 września. Wydarzenie przebiega w nowym reżimie sanitarnym.

Auto-show w Pekinie potrwa do 5 października. Pomimo pandemii koronawirusa organizatorzy przekonują, że są w stanie zapewnić bezpieczeństwo uczestników. Obostrzenia dotyczą m.in. ilości zaproszonych gości oraz sposobu przeprowadzenia konferencji – wyłącznie w formacie wideo. Pomimo rygorystycznych zabezpieczeń, część producentów zdecydowała się zrezygnować z uczestnictwa w imprezie. Na targach pojawiły się głównie marki, które z chińskim rynkiem wiążą duże nadzieje. W rezultacie spadła ilość nowych modeli prezentowanych w trakcie targów, a samą wystawę zdominowały SUV-y oraz auta napędzane silnikiem elektrycznym.

Co ciekawe, tegoroczne targi stały się platformą do rozmowy o przyszłości rynku samochodowego. Producenci zwracają szczególną uwagę na perspektywy chińskiego rynku, który jako pierwszy zaczął odrabiać straty we wszystkich branżach. Koncerny motoryzacyjne obecne na tamtejszym rynku wierzą, że odbicie chińskiej gospodarki przyspieszy wzrost sprzedaży i pozwoli zrekompensować straty poniesione w innych regionach.

Przypomnijmy, że pekiński auto-show miał pierwotnie odbyć się w kwietniu, ale wydarzenie ostatecznie przeniesiono na wrzesień. Wystawa odbywa się raz na dwa lata i jest, obok targów w Szanghaju, największym motoryzacyjnym eventem w Chinach.

Zdjęcie: Newsroom Porsche

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności sponsorowany
Wszyscy tworzymy zieloną rewolucję
Redakcja
22/3/2023
Aktualności
Znamy listę TOP50 2022! Grupa Cichy-Zasada na czele
Redakcja
21/3/2023
Aktualności
Kolejny transakcyjny hit. Grupa Cichy-Zasada blisko kupna Auto Wimaru!
Redakcja
20/3/2023
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.