Aktualności

Salon BMW w Charkowie zniszczony przez rosyjskie wojsko

W Charkowie na Ukrainie doszło do całkowitego zniszczenia przez rosyjskie wojsko salonu należącego do BMW Bavaria Motors – podają lokalne media.

W efekcie ostatniego ataku, który nastąpił 25 dnia wojny, zniszczono cały budynek, a przy tym większą część przylegającego do niego parkingu, choć nikt nie zginął. Straty są tym bardziej dotkliwe, że ubiegłego lata obiekt został przystosowany do najnowszych standardów sprzedaży. To drugi największy salon BMW w Ukrainie. Co ciekawe, jeszcze piątego dnia konfliktu, wskutek uderzenia rosyjskiego pocisku w pobliżu salonu, zniszczeniu uległy tylko szyby budynku.

„Mam nadzieję, że państwa UE, a przede wszystkim Niemcy przestaną w końcu importować ropę, gaz i węgiel z Rosji, żeby nie było już pieniędzy dla tego kraju na dalsze finansowanie okrucieństw, a my w AWT Bawaria będziemy mogli szybko rozpocząć odbudowę sieci dealerskiej!” – napisał w serwisie LinkedIn i na Facebooku Erik Berning, dyrektor generalny AWT Bavaria Ukraine, który powiadomił o sprawie. Dodajmy, że w poniedziałek mer Charkowa, Ihor Terechow, ujawnił, że od początku wojny Rosjanie zniszczyli na terenie miasta 1177 wielopiętrowych budynków, z czego 69 to szkoły. Charków ma około 1,4 mln mieszkańców, ale od początku rosyjskiej inwazji 1/3 ludności opuściła już miasto.

Facebook | Erik Berning

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności sponsorowany
Wszyscy tworzymy zieloną rewolucję
Redakcja
22/3/2023
Aktualności
Znamy listę TOP50 2022! Grupa Cichy-Zasada na czele
Redakcja
21/3/2023
Aktualności
Kolejny transakcyjny hit. Grupa Cichy-Zasada blisko kupna Auto Wimaru!
Redakcja
20/3/2023
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.