Aktualności

Stellantis Gliwice stawia na kampery

Fabryka w Gliwicach już w najbliższych tygodniach zacznie wytwarzać konstrukcje pod zabudowy kempingowe. Motywacją koncernu jest renesans pojazdów rekreacyjnych, który wymaga zwiększenia mocy produkcyjnych. Dotychczas firma produkowała kampery tylko w zakładzie Sevel w Atessie we Włoszech.

„Uruchomienie produkcji baz pod zabudowy kempingowe w gliwickiej fabryce Stellantisa nastąpi w ciągu najbliższych tygodni. Plan produkcyjny zakłada w dłuższej perspektywie ponad 200 szt. (przy założeniu, że rynek motoryzacyjny nie załamie się jeszcze bardziej). Do tego poziomu będziemy dochodzić stopniowo” – poinformowała Agnieszka Brania, rzeczniczka fabryk Stellantisa w Gliwicach i Tychach. Wyraźne wzrosty w branży karawaningowej trwają już od kilku lat. W 2018 r. zarejestrowano w Polsce 518 nowych aut kempingowych (wzrost o 50 proc. r/r), w 2019 r. było to już 724 szt., w 2020 – 1040 szt., a w rekordowym 2021 – 2191 szt.

Przypomnijmy, że w Gliwicach do 30 listopada 2021 r. działała spółka Opel Manufacturing Poland – wtedy z taśm produkcyjnych zjechał ostatni Opel Astra. Na kolejnym etapie transformacji Opel Manufacturing Poland i PSA Manufacturing Poland zostały połączone, tworząc Stellantis Gliwice, w ramach którego produkowane są samochody dostawcze dla marek Opel, Citroën, Peugeot i Fiat.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Skonsolidowani jak nigdy
Redakcja
4/10/2023
Aktualności
Trzeci kwartał z mocnym zamknięciem
Redakcja
4/10/2023
Aktualności
BYD wygra z Teslą? Prognoza na 2024 r.
Redakcja
3/10/2023
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.