Aktualności

Stellantis łączy siły z Foxconnem w walce o chipy

Porozumienie dwóch marek ma przeciwdziałać niedoborowi półprzewodników, który odcisnął piętno na całej branży.

Stellantis wraz z firmą Foxconn, producentem podzespołów elektronicznych znanym najbardziej z partnerstwa z Apple, podpisali niewiążące porozumienie (ang. memorandum of understanding) w sprawie wspólnego zaprojektowania mikroprocesorów, które mają docelowo zaspokoić ponad 80 proc. potrzeb Stellantisa – podaje Automotive News Europe.

Współpraca firm „ma pomóc zwiększyć stabilność globalnego łańcucha dostaw półprzewodników Stellantis”. W ramach opracowanej strategii Stellantis pracuje nad czterema nowymi chipami tworzonymi z myślą o wykorzystaniu w technologiach dla czterech nowych platform aut elektrycznych koncernu nazwanych STLA. 

Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis, powiedział, że nowe mikroprocesory mają od 2024 r. pokryć przeszło 80 proc. zapotrzebowania koncernu na produkcję. Korzyścią ze współpracy ma być zaś dla samego Foxconna to, że poza wykorzystaniem półprzewodników na platformie STLA Brain, mają one też zasilić ekosystem Foxconn EV. 

Porozumienie ws. mikroprocesorów jest już drugim partnerstwem obu firm. W maju Stellantis i Foxconn ogłosiły projekt o nazwie „Mobile Drive”, którego w celem jest opracowanie m.in. „inteligentnych kokpitów”.

Skontaktuj się z autorem
Kacper Czachor
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Szokujące przejęcie we Francji
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Ekologia to nasz wybór
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Jednomarkowy wielomarkowym
Redakcja
12/7/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.