Aktualności

Stellantis wynikiem fuzji PSA i FCA

Fiat Chrysler Automobiles poinformował, że spółka, która powstanie w ramach fuzji z PSA Group, będzie nosić nazwę Stellantis. To efekt umowy, którą przedstawiciele obu grup podpisali jesienią ubiegłego roku.

Na drodze fuzji koncernów nie stanął póki co koronawirus i związane z nim straty. Proces konsolidacji ma zakończyć się w pierwszym kwartale 2021 r. Kiedy się dokona, Stellantis stanie się czwartym co do wielkości koncernem motoryzacyjnym na świecie (po Toyocie, VW Group i aliansie Renault-Nissan-Mitsubishi). Carlos Tavares, dotychczasowy prezes PSA, obejmie funkcję dyrektora generalnego nowej grupy.

Nazwa Stellantis pochodzi od łacińskiego słowa „stello”, co można przetłumaczyć jako „rozbłysnąć gwiazdami”. Przedstawiciele obu koncernów podkreślają, że to symbol zjednoczenia dwóch marek silnie zakorzenionych w historii. Odniesienie do astronomii ma świadczyć o szerokiej perspektywie i ambitnych planach na przyszłość.

Co istotne, nazwy i logo marek wchodzących w skład Grupy Stellantis pozostaną niezmienione. W portfolio mega-koncernu znajdą się m.in.: Peugeot, Citroen, Opel, Fiat, Alfa Romeo, Jeep czy Chrysler.

Zdjęcie: Groupe PSA, Direction de la communication

Skontaktuj się z autorem
Artur Białek
dziennikarz miesięcznika "Dealer"
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Szokujące przejęcie we Francji
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Ekologia to nasz wybór
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Jednomarkowy wielomarkowym
Redakcja
12/7/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.