Aktualności

Toyota Romanowski z trzecim Lexusem

Debiut marki w województwie świętokrzyskim oznacza, że dealerska sieć Lexusa liczy już 21 lokalizacji. Tempa nie zwalnia też Grupa Romanowski, która zwiększyła stan posiadania do sześciu stacji.

Najnowsza inwestycja dealera oznacza, że własnego salonu japońskiej marki premium doczekały się wreszcie Kielce. Obiekt należący do Grupy Romanowski jest położony przy ul. Transportowców 9 w północno-zachodniej części miasta i stanowi trzecią już placówkę Lexusa w portfolio firmy (po dwóch punktach zlokalizowanych w Krakowie).

Łączna powierzchnia stacji, na którą składają się salon sprzedaży, serwis, studio detailingowe, magazyn części oraz myjnia dwustanowiskowa, wynosi 2,6 tys. m2. Warsztat mechaniczny dysponuje sześcioma podnośnikami, zaś w przestrzeni ekspozycyjnej można wystawić do 10 samochodów.

Nowa placówka Lexusa wzmocni pozycję Grupy Romanowski na kieleckim rynku, na którym dealer zarządza już obiektem Toyoty, choć, co ciekawe, w zupełnie innej lokalizacji. Przedstawiciele firmy wskazują, że dzięki najnowszemu nabytkowi Grupa Romanowski stała się największą siecią sprzedaży Lexusa w Polsce, choć jeszcze cztery lata temu dealer oferował auta japońskiej marki w jedynym punkcie brandu w Krakowie.

Dynamiczny rozwój firmy jest po części pokłosiem strategii realizowanej przez importera, który w ostatnich latach podjął decyzję o rozbudowie sieci premium w Polsce. Nowa stacja w Kielcach nie wyczerpuje przy tym markowych ambicji dealera, który już wkrótce dołoży czwarty salon Lexusa – w Radomiu.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Szokujące przejęcie we Francji
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Ekologia to nasz wybór
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Jednomarkowy wielomarkowym
Redakcja
12/7/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.