Aktualności

Volkswagen ID.4 – opłata za ładowanie? Zapomnij

Najnowszy produkt ze stajni niemieckiego koncernu, zbudowany od podstaw elektryczny ID.4, jest oferowany w niezwykle atrakcyjnej ofercie – jego właściciele przez kolejne trzy lata będą mogli poruszać się nim za darmo. Jest jednak jedno „ale”…

Przede wszystkim propozycja Volkswagena jest przeznaczona wyłącznie na rynek amerykański. Z wyjątkiem tego, bądź co bądź, istotnego dla nas szczegółu inicjatywa musi wzbudzać zainteresowanie. Niemiecki gigant poinformował, że oferta obejmuje trzy lata bezpłatnego korzystania ze stacji ładowania należących do sieci Electrify America, bezpośrednio powiązanej z Grupą Volkswagen. Takich stacji jest na terenie Stanów Zjednoczonych obecnie 470, a łącznie obejmują one 2 tys. punktów szybkiego ładowania. Co więcej, oferta nie ogranicza się do kupna nowego auta – w grę wchodzi również wzięcie samochodu w leasing, co przy zmniejszonych kosztach eksploatacji może przyciągnąć uwagę także mniej zamożnych klientów.

Na co powinni zwrócić uwagę amerykańscy kierowcy? Pewnym problemem może być dostępność stacji, na których można naładować baterię. Electrify America zadeklarowało, że do końca przyszłego roku liczba stacji i punktów ładowania zwiększy się niemal dwukrotnie, ale nawet, jeśli plany przedsiębiorcy dojdą do skutku, na obszarze USA nadal pozostanie wiele miejsc, do których darmowy (a w niektórych przypadkach nawet płatny) elektryczny dostęp będzie co najmniej ograniczony. Dlatego największymi beneficjentami oferty Volkswagena pozostaną mieszkańcy metropolii, zwłaszcza tych położonych na wschodnim i zachodnim wybrzeżu kraju.

Światowa premiera Volkswagena ID.4 przypada na 23 września, a według zapowiedzi producenta pierwsze samochody wyjadą z fabryki jeszcze przed końcem roku.

Zdjęcie: Volkswagen Newsroom

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności sponsorowany
Wszyscy tworzymy zieloną rewolucję
Redakcja
22/3/2023
Aktualności
Znamy listę TOP50 2022! Grupa Cichy-Zasada na czele
Redakcja
21/3/2023
Aktualności
Kolejny transakcyjny hit. Grupa Cichy-Zasada blisko kupna Auto Wimaru!
Redakcja
20/3/2023
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.