Aktualności

Volvo w poznańskim Starym Browarze

W maju Firma Karlik, dealer Volvo, posiadający dwa salony tej marki w Poznaniu i showroom w Zielonej Górze, pojawiła się ponownie w poznańskiej galerii handlowej Stary Browar

– Od lat uczestniczymy w artystycznym i biznesowym życiu Starego Browaru. Trzy lata temu nasza obecność tutaj trwała nieco ponad miesiąc. Przyszedł czas na stałą ekspozycję. W showroomie prezentujemy trzy SUV-y: największe Volvo XC90, najpopularniejszy samochód segmentu premium w Polsce – Volvo XC60, oraz Car Of The Year 2018, czyli Volvo XC40, a także najmłodsze w naszej rodzinie Volvo S60 – mówi Bartłomiej Stachowski, dyrektor sprzedaży w Firmie Karlik. W showroomie o powierzchni ponad 230 m2 na klientów czekają również akcesoria z kolekcji Volvo Lifestyle oraz ekspozycja marki pARTs, czyli biżuterii wykonywanej ze zużytych części samochodowych Volvo, której pomysłodawczynią jest Joanna Karlik-Knocińska. Jak przyznaje Grzegorz Urbański, PR & Communication Manager w Firmie Karlik, Stary Browar to nie tylko galeria, ale też żywe centrum miasta – miejsce interesujących spotkań, obcowania z kulturą i sztuką. – Skandynawskie dziedzictwo Volvo to z kolei kopalnia inspirujących historii, którymi będziemy się dzielić. Odkryjemy dla gości filozofię lagom, rytuał fika czy słowo omtanke. Szykujemy także kilka niespodzianek – mówi.

Prezentowanie aut marki Volvo w showroomach, a nie tylko w – często znajdujących się na obrzeżach miasta – salonach, zyskuje na popularności. W Polsce taki kanał dystrybucji jako pierwsza wcieliła w życie firma Inter-Car II, która od 2015 r. do 2018 r. prowadziła stały showroom Volvo w opolskiej galerii Solaris Center, by następnie przenieść go do centrum handlowego Karolinka. Z kolei w kwietniu 2018 r. centrala Volvo otworzyła w centrum Warszawy miejski showroomy przy Al. Jerozolimskich, który pełni nie tylko funkcję sprzedażową, ale stał się też miejscem organizowania koncertów czy spotkań kulturalnych.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Kolejny transakcyjny hit. Grupa Cichy-Zasada blisko kupna Auto Wimaru!
Redakcja
20/3/2023
Aktualności
Masahiro Moro nowym prezesem Mazdy
Redakcja
17/3/2023
Aktualności
„e-Dostawczak” 4×4. EVUM Motors buduje sieć
Redakcja
17/3/2023
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.