Aktualności

VW wyprodukuje niedrogie auto elektryczne

Potwierdziły się nieoficjalne informacje, zgodnie z którymi Volkswagen wyprodukuje samodzielnie taniego „elektryka”, tak aby móc konkurować z chińskimi producentami – podaje Agencja Reutera.

Niemiecka firma ma w planie produkcję „elektryków”, które kosztowałyby na rynku europejskim około 20 tys. euro. Premierę taniego auta elektrycznego producent zaplanował na 2027 r. Szef Volkswagena Thomas Schaefer przekonuje, że – mimo swojej niskiej ceny – nowe auto będzie wyznaczać standardy technologiczne, jakościowe oraz designu.

Reuters przypomina, że w zeszłym tygodniu niemieckie przedsiębiorstwo stwierdziło, iż europejski przemysł ma 2-3 lata na przygotowanie się na konkurencję ze strony Chin – inaczej przetrwanie europejskiego sektora motoryzacyjnego będzie zagrożone. Dlatego dziś VW redukuje choćby znacznie koszty w marce Volkswagen do 2026 r.

Przypomnijmy, że fiaskiem zakończyły się negocjacje między Renault a Volkswagenem, które miały zaowocować – przynajmniej na początku – opracowaniem niedrogiej w pełni elektrycznej wersji Twingo. Obie firmy miały nadzieję, że poprzez dzielenie się pracą obniżą koszty, co pozwoliłoby im na konkurowanie z chińskimi markami, które coraz liczniej wkraczają na Stary Kontynent. Ostatecznie jednak oba przedsiębiorstwa planują wyprodukować tanie „elektryki” już bez swojej wzajemnej pomocy.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Szokujące przejęcie we Francji
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Ekologia to nasz wybór
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Jednomarkowy wielomarkowym
Redakcja
12/7/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.