Aktualności

VW zwiększa wydatki na elektryfikację

Niemiecki koncern wraz ze swoimi partnerami zainwestuje 10 mld euro m.in. w produkcję akumulatorów w Hiszpanii, co jest kwotą większą o 3 mld euro w porównaniu z pierwotnym planem producenta – podaje Agencja Reutera.

Co więcej, Volkswagen ogłosił umowę partnerską z największym hiszpańskim zakładem energetycznym Iberdrola, który zbuduje park słoneczny, aby częściowo zasilić fabrykę akumulatorów w gminie Sagunto, która powstanie niedaleko Walencji. Iberdrola wyłoży ze swojej strony 500 mln euro. Będzie to niewątpliwie duży krok ku elektryfikacji marki, co przyznaje Herbert Diess, dyrektor generalny VW.

Fabryka Volkswagena, w której będą produkowane ogniwa akumulatorowe, będzie miała moc 40 GWh, a jej budowa rozpocznie się już w pierwszym kwartale 2023 r. Produkcja seryjna ruszy zaś najpóźniej do 2026 r. W planach jest zatrudnienie do końca dekady ponad trzech tysięcy pracowników.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
W blogu siła
Redakcja
2/6/2023
Aktualności
Budmat Auto dealerem Fiata
Redakcja
2/6/2023
Aktualności
Używane „elektryki” z dużym spadkiem wartości
Redakcja
1/6/2023
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.