W czasach niepewności i rosnących cen w każdej chwili masz dostęp do nowych aut
z rozliczenia
To, jak długo rynek samochodów używanych będzie narażony na obecną dynamikę wzrostu cen, pozostaje pod znakiem zapytania. Dlatego coraz ważniejsze staje się dla dealerów samochodowych ustalanie cen samochodów używanych w zgodzie z popytem. Kiedy klient przychodzi do dealera z autem trade-in, dealer może szybko i łatwo dokonać ewaluacji samochodu za pomocą aplikacji AUTO1 EVA. Dzięki niej dealerzy partnerscy mają możliwość późniejszego zdigitalizowania danych pojazdu w uporządkowany sposób za pomocą smartfona, łącznie ze szczegółowymi informacjami i zdjęciami. Po wprowadzeniu numeru VIN automatycznie importowane są istotne dane oraz cechy wyposażenia. Dealer powinien też wprowadzić dane na temat uszkodzeń (jeśli takie istnieją), może także dołączyć raport techniczny pojazdu. Oznacza to, że sprawdzanie pojazdów używanych
i zwracanych w ramach leasingu może odbywać się szybko i za pomocą zaledwie kilku kliknięć. W przypadku dużych ilości pojazdów dealerzy samochodowi korzystają
Z ogólnokrajowych mobilnych rzeczoznawców, którzy na życzenie klienta dokumentują
cyfrowo dowolną liczbę pojazdów na miejscu, dzięki czemu dealerowi nie
pozostaje wiele do zrobienia – musi jedynie rozpocząć aukcję.
Zapewniaj optymalne ceny sprzedaży dzięki ogólnoeuropejskiemu zasięgowi
Po dokonaniu wyceny pojazd może zostać wystawiony na aukcję, która nie wymaga audytu, za pośrednictwem telefonu lub komputera, do ponad 60 000 dealerów w ponad 30 krajach. Oferta jest wyświetlana na żywo wszystkim zarejestrowanym dealerom w określonym języku narodowym. Zaletą tego wyjątkowego zasięgu jest duża międzynarodowa konkurencja w licytacji. W porównaniu z licytacjami ograniczonymi geograficznie, zapewnia to bardziej atrakcyjne ceny sprzedaży oraz mniejszą zmienność cen poszczególnych pojazdów. W rezultacie ryzyko kapitałowe jest ograniczone do minimum, a sprzedaż towarów B2B nie podlega silnym wahaniom. Jeśli dilerzy sprzedają swoje produkty lokalnie, każdego dnia mogą uzyskać naprawdę różne ceny, ale gdy sprzedają je online za pośrednictwem AUTO1.com, trafiającego z ofertą do ponad 60 000 nabywców B2B
w Europie, zawsze uzyskują najlepsze i bardziej stabilne ceny.
Po wprowadzeniu samochodu na ogólnoeuropejski rynek AUTO1.com zajmuje się również transportem pojazdu oraz obsługą dokumentów i jest jedynym partnerem umownym.
W celu zapewnienia możliwości szybkiego transportu i tymczasowego przechowywania AUTO1.com współpracuje z cyfrową siecią logistyczną obejmującą ponad 300 partnerów
i 100 centrów logistycznych w Europie. Dla dealerów oznacza to, że nie muszą się o nic martwić.
AUTO1.com: Sprzedaż bez ryzyka i korzystny marketing
Dealerzy, którzy postrzegają sprzedaż na aukcjach jako okazję biznesową, mają obecnie możliwość sprzedawania samochodów w transparentny sposób, z niewielką liczbą dni oczekiwania, ale z jeszcze większym zyskiem. Nie jest jeszcze możliwe udzielenie wiarygodnej odpowiedzi na pytanie, kiedy sytuacja na rynku ponownie się poprawi. Biorąc jednak pod uwagę produkcję i czas oczekiwania na nowe pojazdy, nie należy się spodziewać, że sytuacja na rynku w najbliższym czasie ulegnie poprawie.
Rozpoczęcie sprzedaży za pośrednictwem AUTO1.com jest szczególnie łatwe, ponieważ nie są wymagane ani składki członkowskie, ani minimalne ilości pojazdów, a dealerzy partnerscy ponoszą jedynie niewielkie opłaty za transport pojazdów. Aplikacja AUTO1 EVA oraz usługi mobilnych rzeczoznawców są dostępne dla zarejestrowanych dealerów
w każdej chwili. W trakcie procesu wyceny i sprzedaży gwarantowana jest pełna przejrzystość: Dzięki intuicyjnemu pulpitowi nawigacyjnemu dla klientów remarketingowych, dane aukcyjne, ceny i wyniki można przeglądać w czasie rzeczywistym. Istnieje pełna kontrola nad cenami samochodów i samą sprzedażą.
Skontaktuj się z nami:
Magdalena Kozłowska, Dyrektor Sprzedaży i Remarketingu w Grupie AUTO1 na Europę Środkowo-Wschodnią
tel.: 539 19 03 35,
mail: magdalena.kozlowska@AUTO1.com
Dział Remarketingu:
tel.: 22 307 15 20
mail: kontakt_remarketing@auto1.com
www.auto1.com/pl/sprzedawaj