Powiedzieć, że pierwsza połowa roku nie rozpieszczała nas pod względem liczby dealerskich przejęć, to tyle, co powiedzieć nic. Były rozmowy, były negocjacje, ale wiele z nich albo zakończyło się fiaskiem, albo… dojdzie do skutku dopiero w kolejnych miesiącach (mamy co do tego pewność tym większą, że do dwóch takich transakcji doszło… dzień po wysłaniu bieżącego numeru do druku).

O dotychczasowym impasie na rynku przejęć i potencjalnej lawinie w dalszej części roku rozmawialiśmy z dealerami i ekspertami. Z kolei w wywiadzie miesiąca Tomasz Bednarek, właściciel wielooddziałowej grupy dealerskiej wywodzącej się z Dobronia, tłumaczył, dlaczego budowanie salonu od podstaw sprawdza się lepiej od kupowania już istniejących firm.

Nie mogliśmy również pominąć bodaj najgorętszego obecnie tematu w branży, czyli problemu galopujących cen aut. W przygotowanym przez nas zestawieniu porównaliśmy wzrosty cen na poziomie poszczególnych segmentów oraz wybranych modeli. Końca drożyzny na razie nie widać.

Ponadto w numerze:
Barometr Dealerski
Czy doczekamy się wzrostu sprzedaży?
Analiza
Prawdziwy model agencyjny
Finanse
Wańka-wstańka. Wyniki firm wynajmu 2020’
Rynek
Starszy park, większy zysk
Sylwetka
Auto Fus Group. Grają do jednej bramki
Rynek
Zarząd do wynajęcia
Dealer Dobrych Uczynków
Mecenasi kultury
Zajrzyj do środka

Powiedzieć, że pierwsza połowa roku nie rozpieszczała nas pod względem liczby dealerskich przejęć, to tyle, co powiedzieć nic. Były rozmowy, były negocjacje, ale wiele z nich albo zakończyło się fiaskiem, albo… dojdzie do skutku dopiero w kolejnych miesiącach.