Aktualności

Bońkowscy podsumowali wyniki za 2022 rok

Grupa Bońkowscy, dealer BMW, MINI, Jaguara, Land Rovera i Toyoty działający w Wielkopolsce, na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej, oceniła miniony rok.

W 2022 r. sprzedaż nowych samochodów wzrosła w grupie o prawie 18 proc, osiągając poziom 3,84 tys. sztuk. Tym samym dealer poprawił swoją pozycję na Liście TOP50 o 8 miejsc i zajął 26. pozycję wśród największych polskich firm dealerskich pod względem sprzedaży nowych aut. Również w rankingu dotyczącym pojazdów używanych Grupa Bońkowscy przesunęła się o jedno miejsce w górę – na 18. pozycję (mimo, że sprzedaż tych aut zmalała w dealerstwie w ub. r. o prawie 11,8 proc, spadając do poziomu 1,21 tys. sztuk).

Podsumowanie wyników grupy odbyło się w lutym w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie. Podczas spotkania wręczono też wyróżnienia pracownikom firmy. – My tworzymy tylko ramy biznesu, dbamy o to, by były właściwe, przyjazne i nieco wymagające, bo progres jest tam, gdzie niewygoda. Ale to wy wypełniacie te ramy właściwą treścią – tą, która doprowadza nas często na szczyty – mówiła podczas spotkania Dominika Bońkowska, współwłaścicielka grupy.

Osiągnięcia BMW Bońkowscy zostały docenione również wcześniej, na noworocznej konferencji Dealerów BMW w Warszawie, podczas której dealer został wyróżniony tytułem BMW Dealer Roku 2022. Grupa Bońkowscy posiada salony niemieckiej marki premium w Szczecinie (dwa obiekty), Gorzowie Wlkp. oraz Koszalinie.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dwie listy, dwóch zwycięzców
Redakcja
21/5/2024
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.