Aktualności

Zmiany w kierownictwie Emil Frey Polska

Rok 2021 zaczyna się od zmian personalnych w grupie Emil Frey. Nowym prezesem firmy został Jiří Picek.

Jiří Picek, który przez ostatnie lata pracował jako dyrektor zarządzający Emil Frey Cr (działalność detaliczna Emil Frey) oraz Subaru Cr (sprzedaż hurtowa Subaru w Czechach), na nowym stanowisku zastąpi Kurta M. Dekkera, który w ciągu ostatnich trzech lat z powodzeniem zarządzał grupą. Dekker zadecydował o powrocie do swojego rodzinnego domu w USA. Picek przejmie obowiązki 8 lutego 2021 r. i będzie podlegał Simonowi Luijckxowi, członkowi zarządu grupy Emil Frey Holding AG.

Picek posiada niemal 30-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej, które zdobył, pracując m.in. w PSA, Nissanie czy Fordzie. Teraz, jak przyznaje, nabyte umiejętności będzie mógł spożytkować do rozwoju polskiej działalności Grupy Emil Frey.

Emil Frey Polska to jedna z większych firm motoryzacyjnych w Polsce. Przypominamy, że grupa zajęła 6 miejsce na ostatniej liście TOP50 największych dealerów w kraju. W 2019 r. firma sprzedała w swoich 11 obiektach ponad 11 tys. nowych samochodów, notując spadek na poziomie 2,6 proc.

W Polsce grupa prowadzi działalność pod nazwą Emil Frey Retail oraz Emil Frey Polska. W swoim portfolio oferuje marki: Subaru, Nissan, BMW, MINI, Skoda, Volkswagen, Peugeot oraz Mercedez-Benz.

Skontaktuj się z autorem
Piotr Lis
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
MG Motor Europe przeciwne unijnym cłom. „Protekcjonistyczne praktyki handlowe”
Redakcja
17/6/2024
Aktualności
Toyota Romanowski z trzecim Lexusem
Redakcja
13/6/2024
Aktualności
Komisja Europejska zadecydowała. Nowe cła mogą sięgnąć 50 proc.
Redakcja
12/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.