Aktualności

Grupa Pietrzak: Alpine z showroomem w Warszawie

Francuska marka Alpine, której samochody sprzedaje na rodzimym rynku Grupa Pietrzak, doczekała się kolejnego obiektu w Polsce. Po salonie w Katowicach przyszła pora na showroom w Warszawie.

Tymczasowe rozwiązanie, jakim jest showroom na ul. Wirażowej 21 (obok stołecznego salonu Ferrari Grupy Pietrzak), zastąpi już w przyszłym roku wielomarkowy obiekt dla wszystkich hyper i super marek należących do dealera, w tym Alpine. – Zdecydowaliśmy się na wersję butikową właśnie dlatego, aby miłośnicy Alpine, których w Polsce przybywa, już teraz mieli szansę na bliskie spotkania z marką w nowej lokalizacji – tłumaczy Mateusz Widuch, marketing manager Alpine w Grupie Pietrzak. Docelowo w stołecznym showroomie dostępne będą wszystkie modele znajdujące się obecnie w ofercie francuskiej marki: Alpine A110, A110S, A110 GT oraz A110 R. Firma zaprasza już wszystkich chętnych do zapisów na jazdy testowe w Warszawie.

Pierwszy rodzimy salon Alpine Grupa Pietrzak uruchomiła pod koniec 2017 r. w Katowicach przy ul. Feliksa Bocheńskiego 109. W ub.r. dealer, z liczbą 34 sprzedanych aut, osiągnął 10 miejsce w skali globalnej (marka była dostępna w 21 państwach). Polskę wyprzedziły Francja (2 138 szt.), z której wywodzi się Alpine, Niemcy (303 szt.), Wielka Brytania (288 szt.), Japonia (238 szt.), Belgia i Luksemburg (162 szt.), Szwajcaria (123 szt.), Hiszpania i Wyspy Kanaryjskie (65 szt.), Włochy (54 szt.), a także Austria (47 szt.).

Brand, który został wskrzeszony w 2017 r. po 22 latach przerwy, jest w Polsce wciąż stosunkowo niszowy (przy cenie porównywalnej do Porsche). W jego promowanie dealer zaangażował m.in. pisarza Szczepana Twardocha czy podróżnika oraz krytyka kulinarnego Roberta Makłowicza.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Turcja hubem dla chińskiej motoryzacji?
Redakcja
17/5/2024
Aktualności
Autotorino blisko wejścia do Polski. Gigant podpisał umowę zakupu Mercedes-Benz Warszawa
Redakcja
16/5/2024
Aktualności
Słodko-gorzkie używane
Redakcja
16/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.