Aktualności

Audi i BMW wstrzymują linie produkcyjne

Wojna w Ukrainie zmusiła kolejne firmy do wstrzymania produkcji aut.

Audi i BMW dołączają do marek, które dotkliwie odczuły wstrzymanie dostaw komponentów z Ukrainy. Fabryka Audi w niemieckim Ingolstadt zdecydowała się na wstrzymanie od 7 do 18 marca linii produkcyjnych odpowiedzialnych za modele A4 i A5. Z kolei w zakładzie w Neckarsulm nie będą produkowane modele A6 i A7, a wstrzymanie produkcji dotknie 10 tys. pracowników – podaje Agencja Reutera.

Agencja informuje też, że od 7 marca BMW wstrzymało montaż w głównym zakładzie marki w Monachium, a ponadto w zakładzie na terenie niemieckiego Dingolfing. Największą zmorą dla producentów jest brak wiązek kablowych, który dotyka także niemiecki koncern. Włodarze marki zdecydowali, że skrócą czas pracy w przyszłym tygodniu, choć nie wiadomo, jak sytuacja będzie wyglądać później, czyli od 14 marca.

Kryzys, który dotknął naszego wschodniego sąsiada, odbija się również na polskich zakładach produkcyjnych. Volkswagen Poznań postanowił, że od 10 marca wstrzyma czasowo produkcję swoich modeli, czego przyczyną są ostatnie zakłócenia w łańcuchach dostaw spowodowane rosyjską agresją.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Rada UE za zakazem aut spalinowych od 2035 roku
Redakcja
29/6/2022
Aktualności
Jest salon Forda z autami używanymi
Redakcja
28/6/2022
Aktualności sponsorowany
Szansa dla dealera, korzyść dla klienta
Redakcja
28/6/2022
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.