Aktualności

Auto-Boss edukuje strażaków

By poprawić bezpieczeństwo podczas tegorocznych wyjazdów na ferie, Auto-Boss, autoryzowany dealer Volvo i Forda z Bielska-Białej i Chorzowa, zorganizował cykl szkoleń dla Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki akcji praktyczną wiedzę, jak postępować w razie wypadku z udziałem aut elektrycznych i hybrydowych, zdobyło już około 100 strażaków. A dealer zapowiada, że to dopiero początek.

– Nasz wyspecjalizowany elektryk, diagnosta Tomasz Glondys, który współpracuje z naszą firmą już ponad 16 lat, przedstawił strażakom wiele niezbędnych informacji na temat funkcjonalności wprowadzanych podczas produkcji tego typu pojazdów oraz ich ogólnej budowy – mówi Karina Karwala, kierowniczka ds. marketingu dealerstwa.

Podczas szkolenia strażacy zdobyli przydatną wiedzą na temat elektrycznego modelu Volvo C40 oraz hybrydowego Volvo XC60. Zaprezentowano im również samochód z silnikiem typu B (tzw. miękką hybrydę) po szkodzie, z rozłożonymi kurtynami powietrznymi oraz słupkiem bocznym. – Nasz park samochodów demo zapełnił się wozami strażackimi, a hala serwisu strażakami zainteresowanymi nie tylko samą technologią samochodów elektrycznych, ale również ich budową oraz umiejscowieniem wzmocnień – to bardzo istotne w ich codziennej pracy polegającej na ratowaniu życia. Volvo pracuje nad poprawą bezpieczeństwa każdego dnia. Dlatego rozpiera nas duma, że także Volvo Auto-Boss na lokalnym rynku mogło dołożyć do tej pracy swoją cegiełkę i przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa zarówno użytkowników Volvo, jak i samych strażaków, którzy wiedzą już, jak bezpiecznie obchodzić się z uszkodzonymi w wypadkach samochodami BEV  – podkreśla Karina Karwala.

Ostatnie szkolenie przeprowadzono w salonie Volvo Auto-Boss w Bielsku-Białej. W najbliższym czasie odbędą się kolejne: dla oddziałów Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej i Katowicach. – Ilu strażaków uda się nam przeszkolić, czas pokaże. Widzimy, że szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem. Zgłaszają się do nas kolejne oddziały straży pożarnej, co niezmiernie nas cieszy – mówi kierowniczka do spraw marketingu Auto-Boss.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
MG Motor Europe przeciwne unijnym cłom. „Protekcjonistyczne praktyki handlowe”
Redakcja
17/6/2024
Aktualności
Toyota Romanowski z trzecim Lexusem
Redakcja
13/6/2024
Aktualności
Komisja Europejska zadecydowała. Nowe cła mogą sięgnąć 50 proc.
Redakcja
12/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.