Aktualności

Auto1 Group z polską platformą online do sprzedaży „używek”

Autohero, marka należąca do AUTO1 Group, inwestuje nad Wisłą. Firma planuje rozwinąć platformy do sprzedaży i odkupu używanych aut.

Na polskim rynku działają już dwie internetowe platformy spod znaku niemieckiej firmy Auto1 Group. Pierwsza, Autohero, służy do sprzedaży używanych aut, druga – kupimytwojsamochod.pl – pozwala na ich odkupywanie. Na rozbudowę platform firma przeznaczy 750 mln euro.

Autohero umożliwia zakupy całkowicie online. Gdy wybierzemy pojazd, sprzedawca dostarczy go bezpłatnie pod nasz dom. Jako klienci mamy prawo do zwrotu samochodu w ciągu 14 dni. Serwis ma w wirtualnym salonie już kilkaset aut. „W połączeniu z naszą roczną gwarancją i atrakcyjnym finansowaniem mamy szansę stworzyć najlepszą ofertę na rynku” – przekonywał w rozmowie z “Pulsem Biznesu” Konrad Selerski, prezes Autohero Polska.

Kolejną inwestycją Auto1 Group jest kupimytwojsamochod.pl – strona, za pomocą której Autohero chce pozyskiwać samochody od prywatnych właścicieli w Polsce.

Auto1 Group to międzynarodowa platforma motoryzacyjna. W lutym media podawały, że grupa zaliczyła udany debiut na giełdzie we Frankfurcie. Startup z Berlina został wyceniony na 7,9 mld euro. „Chcemy wyprowadzić Autohero na pozycję wiodącego w Europie internetowego sprzedawcę aut” – stwierdził Christian Bertermann, prezes Auto1 Group. Przedsiębiorstwo jest obecne w ponad 30 krajach, działa m.in. na rynkach niemieckim, austriackim, szwedzkim, holenderskim, belgijskim czy francuskim.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
MG Motor Europe przeciwne unijnym cłom. „Protekcjonistyczne praktyki handlowe”
Redakcja
17/6/2024
Aktualności
Toyota Romanowski z trzecim Lexusem
Redakcja
13/6/2024
Aktualności
Komisja Europejska zadecydowała. Nowe cła mogą sięgnąć 50 proc.
Redakcja
12/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.