Aktualności

Autorud Rzeszów wchodzi do Lublina

Grupa Autorud Rzeszów wchodzi na rynek lubelski, stając się 100-proc. właścicielem dealerstw Autohaus Otto w Świdniku k. Lublina.

Koronawirus nie zatrzymał jednej z najciekawszych dealerskich transakcji ostatnich miesięcy. Grupa Autorud Rzeszów z przytupem wchodzi na rynek lubelski, stając się 100-proc. właścicielem dealerstw Autohaus Otto w Świdniku k. Lublina (wszystkie zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie przy ul. Piaseckiej).Od lipca portfolio grupy wzbogaciło się zatem o pełne autoryzacje Audi, Skody i Volkswagena, a także autoryzację serwisową SEAT-a. W świeżo zakupionych obiektach dealer będzie również realizował sprzedaż samochodów używanych w ramach programów Das Welt Auto i Audi Select plus. Lubelskimi oddziałami Autorud Rzeszów zarządza Piotr Górski, syn założyciela grupy – Stanisława Górskiego.

Przypomnijmy, że Autorud Rzeszów to spółka powstała z podziału dawnej Grupy Autorud na dwa odrębne podmioty: Autorud Rzeszów i Autorud Stalowa Wola. Na rodzimym, rzeszowskim rynku Autorud Rzeszów posiada autoryzację czterech marek koncernu Volkswagena: Audi, SEAT-a, Volkswagena i Skody (w tym ostatnim przypadku jedynie autoryzację serwisową). Firma zajęła 50. pozycję na ostatniej Liście TOP50 (sprzedając w 2019 r. blisko 2,7 tys. aut). Poza ekspansją terytorialną w ramach grupy dokonuje się obecnie także proces pokoleniowej sukcesji, czyli stopniowego przekazywania zarządzania biznesem przez Stanisława Górskiego swoim dzieciom. Obydwoma tematami zajmiemy się szerzej w jednym z kolejnych wydań miesięcznika „Dealer”.

Skontaktuj się z autorem
Tomasz Betka Linkedin
redaktor naczelny miesięcznika "Dealer"
Zobacz również
Aktualności
Auto Spektrum z nowym salonem w Krakowie
Redakcja
25/1/2021
Aktualności
Hyundai Kona Hybrid – tańszy od diesla
Redakcja
25/1/2021
Aktualności
Grupa Cichy-Zasada z nowościami w gablocie
Redakcja
25/1/2021
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.