Aktualności

Bednarek z kolejnym salonem BMW

Grupa Bednarek zainaugurowała działalność drugiego salonu BMW w Łodzi. Nowy obiekt BMW Premium Arena, o łącznej powierzchni ponad 5000 m2, został otwarty 16 listopada.

Najnowszy salon BMW mieści się w północno-zachodniej części miasta przy Alei Włókniarzy 48. Dealer zakłada, że salon przyciągnie nie tylko mieszkańców Łodzi, ale też okolicznych miast, takich jak Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki czy Zgierz. W ostatnim czasie na terenie Łodzi działał tylko jeden autoryzowany salon BMW, również prowadzony przez Grupę Bednarek. Reprezentację brandu w aglomeracji uzupełnia serwis prowadzony przez spółkę Tłokiński.

Nowy łódzki salon BMW charakteryzuje się oryginalnym designem i składa się z trzech kondygnacji. Na parterze eksponowana jest pełna gama produktów marki BMW, a także BMW i. Mieści się tam także poczekalnia dla klientów, strefa sprzedaży akcesoriów, dział obsługi posprzedażnej oraz serwis. Na infrastrukturę posprzedażną składa się m.in. 14 stanowisk serwisowych, pomieszczenie do auto-detailingu, trzypoziomowy magazyn części zamiennych oraz myjnia automatyczna. Na piętrze stworzono strefę biurową oraz hotel opon, w którym zmieści się ponad 500 kompletów. Na poziomie -1 klienci mogą obejrzeć 50 samochodów nowych i używanych BMW i MINI. Działa tam również nowoczesne car-spa o powierzchni niemal 200 m2. Przed budynkiem wydzielono prawie 160 miejsc parkingowych.

Grupa Bednarek związana jest z branżą dealerską od lat 90. Dealer prowadzi salony BMW, MINI, Seata, Skody i Volkswagena w Łodzi, podłódzkim Dobroniu oraz Kaliszu. W 2019 r. cała grupa sprzedała blisko 3,5 tys. samochodów nowych, co dało jej 33. miejsce na liście największych dealerów w Polsce. Dealer bardzo dobrze radzi sobie również ze sprzedażą aut używanych. W poprzednim roku z salonów Grupy Bednarek wyjechało prawie 1300 „używek”.

Zdjęcia: Press BMW

Skontaktuj się z autorem
Anna Kopczyńska
Linkedin
dziennikarz miesięcznika "Dealer"
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
CSSM: Chiny przeznaczyły 231 mld dol. na rozwój branży „elektryków”
Redakcja
21/6/2024
Aktualności
Europa: maj bez rewelacji
Redakcja
20/6/2024
Aktualności
Grupa Romanowski zaprezentowała mediom nowy salon Lexusa w Kielcach
Redakcja
18/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.