Aktualności

BMW na dobrej drodze

Mimo pandemii koronawirusa, która mocno uderzyła w rynek motoryzacyjny, niemiecki producent deklaruje, że do końca roku z dużym prawdopodobieństwem zrealizuje swoje cele sprzedażowe.

Jakby tego było mało, przedstawiciele BMW wierzą, że uda im się uniknąć kar związanych z nadmierną emisją CO2 na terenie Unii Europejskiej. Koncern postawił na rozwój elektromobilności i, jeśli wierzyć zapewnieniom Nicolasa Petera, dyrektora BMW ds. finansów, ta „karta” wkrótce zacznie przynosić wymierne korzyści. Peter podkreślił, że wysoki popyt na auta elektryczne i hybrydy plug-in pozwolił Grupie BMW wyprzedzić firmowe założenia na rok 2020.

Dobre prognozy sprzedażowe BMW to wynik m.in. odbicia chińskiej gospodarki. Wysokie wzrosty na tamtejszym rynku rekompensują straty poniesione w innych rejonach globu. Ale sprowadzanie sukcesu BMW do pozytywnych wieści z Chin byłoby zbyt proste – niemiecki koncern radzi sobie znakomicie także w Europie. BMW jako jedyny liczący się producent odnotowywał wzrosty sprzedaży samochodów osobowych zarówno w lipcu, jak i sierpniu – kolejno o 18,2 proc. i 6,8 proc., w obu wypadkach osiągając najlepszy wynik na terenie UE. W oficjalnym komunikacie producent poinformował, że po 9 miesiącach 2020 r. całkowita sprzedaż koncernu zmniejszyła się o 11 proc.

Zdjęcie: Press BMW Group

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Turcja hubem dla chińskiej motoryzacji?
Redakcja
17/5/2024
Aktualności
Autotorino blisko wejścia do Polski. Gigant podpisał umowę zakupu Mercedes-Benz Warszawa
Redakcja
16/5/2024
Aktualności
Słodko-gorzkie używane
Redakcja
16/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.