Aktualności

Debiut Seresa – czyli nowa marka motoryzacyjna w Polsce

Powiedzieć, że premiera nowej marki w Polsce jest czymś niecodziennym byłoby sporym niedopowiedzeniem. Jak zatem opisać ruch amerykańsko-chińskiego producenta, który chce oferować wyłącznie samochody elektryczne?

Oferta Seresa ma zostać udostępniona dla polskiego klienta już 7 września. Za import aut producenta z siedzibą w Santa Clara odpowiada firma Busnex, obsługująca Polskę i kraje bałtyckie – informuje portal Wirtualna PolskaJak na razie jedynym dostępnym w Polsce modelem marki ma być Seres 3, który odnotował już debiut na Litwie.

Seres 3 to crossover o długości 4,3 metra, wyposażony w akumulator o pojemności 53 kWh. Silnik posiada 162 KM i rozpędza auto do 155 km/h.  Zasięg podany przez producenta –  329 KM, ma „pozwolić na swobodne podróżowanie między miastami” – czytamy na oficjalnej stronie marki. Ceny Seresa 3 mają się rozpoczynać w Polsce od 37 tys. euro (167 tys. zł). Jak donoszą motofakty, prezes Busnexu, Simonas Ramanauskas jest optymistą co do debiutu marki w kraju nad Wisłą. „Widząc ogromny potencjał samochodów elektrycznych w Europie, a także świetne wyniki na rynku litewskim, gdzie  Seres 3 został wprowadzony pół roku temu, wierzymy, że nowa marka zostanie pozytywnie przyjęta również przez Polaków” – powiedział Ramanauskas.

Marka Seres powstała pierwotnie jako start-up SF Motors w 2016 r. w Kalifornii, a obecnie należy do chińskiego koncernu Chongquing Sokon Group. Głównym doradcą marki  został w roku jej założenia Martin Eberhard – współzałożyciel Tesli. Firma od kwietnia br. weszła we współpracę z chińskim gigantem elektronicznym – marką Huawei. Ta odpowiada za system mikrorozrywki, nagłośnienia oraz napęd hybrydowy w najnowszych modelach Seresa. Wygląda na to, że zapowiadana przez niektórych ekspertów ekspansja chińskich marek samochodów elektrycznych na rynki europejskie zaczyna nabierać rozpędu.  

Skontaktuj się z autorem
Kacper Czachor
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
MG Motor Europe przeciwne unijnym cłom. „Protekcjonistyczne praktyki handlowe”
Redakcja
17/6/2024
Aktualności
Toyota Romanowski z trzecim Lexusem
Redakcja
13/6/2024
Aktualności
Komisja Europejska zadecydowała. Nowe cła mogą sięgnąć 50 proc.
Redakcja
12/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.