Aktualności

Emil Frey importerem marek Stellantis na Węgrzech, Słowacji i w Czechach

Szwajcarski gigant zwiększa zasięg. Firma zostanie nowym dystrybutorem Fiata, Fiata 500, Abartha, Jeepa i Alfy Romeo na terenie wybranych krajów Europy Środkowej. O szczegółach porozumienia informuje Stellantis.

Decyzja o wyborze wielomarkowego dealera jest pokłosiem połączenia PSA oraz FCA. Emil Frey, który do tej pory odpowiadał za dystrybucję marek związanych z PSA u naszych południowych sąsiadów, uzupełni swoją działalność o niektóre brandy należące do dawnego Fiat Chrysler Automobiles.

W rezultacie grupa wywodząca się ze Szwajcarii zajmie się importem łącznie dziewięciu marek Stellantisa w Czechach i na Słowacji, a do tego ośmiu na Węgrzech. „To kolejny ważny krok w rozwoju strategii biznesowej Grupy Stellantis, który sprawi, że nasza struktura sprzedaży na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji będzie jeszcze bardziej elastyczna i wydajna, a tym samym bardziej konkurencyjna, z klientami zawsze w centrum uwagi”przekazał Philippe Narbeburu, starszy wiceprezes Grupy Stellantis ds. rynków europejskich (z wyjątkiem państw należących do G5 – Niemczech, Francji, Włoch, Hiszpanii oraz Polski). Powodzenie  transakcji będzie jednak uzależnione od zgody uprawnionych organów antymonopolowych.

Przekazanie marek związanych z producentem pod skrzydła jednej firmy wydaje się przy tym kolejnym krokiem związanym z konsolidacją branży samochodowej. Może więc ułatwić realizowanie strategii związanej z tworzeniem „Stellantis House’ów”, centrów sprzedaży, w których firmowe brandy będą sprzedawane pod jednym dachem.

Przypomnijmy, że Emil Frey jest największym dealerem na terenie Europy. W 2020 r. koncern sprzedał łącznie 375 tys. nowych samochodów 44 marek w 816 punktach sprzedaży.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
MG Motor Europe przeciwne unijnym cłom. „Protekcjonistyczne praktyki handlowe”
Redakcja
17/6/2024
Aktualności
Toyota Romanowski z trzecim Lexusem
Redakcja
13/6/2024
Aktualności
Komisja Europejska zadecydowała. Nowe cła mogą sięgnąć 50 proc.
Redakcja
12/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.