Aktualności

Euisun Chung obejmuje schedę po ojcu

Hyundai Motor Group mianował Euisuna Chunga nowym przewodniczącym południowokoreańskiego koncernu. Na stanowisku prezesa Chung zastąpi swojego ojca, który w ostatnich latach stopniowo ograniczał aktywność zawodową.

Zmiana pokoleniowa w Hyundaiu szykowała się już od pewnego czasu. Na początku roku Mong-Koo Chung, wieloletni prezes Grupy Hyundai, ustąpił ze swojego miejsca w zarządzie firmy, stając się honorowym przewodniczącym. Jego miejsce zajął 49-letni Euisun Chung, który w ciągu ostatnich dwóch lat pełnił funkcję wiceprezesa całego koncernu. Nowy przewodniczący jest związany z koreańskim producentem od ponad 20 lat – w tym czasie zdobywał doświadczenie na najwyższych firmowych stanowiskach m.in. jako przewodniczący marki KIA oraz wiceprezes marki Hyundai.

Przejęcie pałeczki przez Euisuna Chunga zwiastuje silniejszy zwrot przedsiębiorstwa w stronę elektromobilności. W swoim inauguracyjnym przemówieniu nowy prezes wymienił najważniejsze punkty polityki Grupy Hyundai. „Wszystkie nasze cele i wysiłki muszą być skierowane na klienta. (…) Nasza technologia wodorowych ogniw paliwowych będzie wykorzystywana nie tylko w motoryzacji, ale także w innych dziedzinach życia jako przyjazne środowisku rozwiązanie, które zagwarantuje lepszą przyszłość” – oświadczył Euisun Chung. Podczas inauguracji Chung wspomniał również o znaczeniu społecznej kontrybucji, a jednym z celów nowego prezesa jest stworzenie lepszej kultury organizacyjnej na zewnątrz i w ramach przedsiębiorstwa.

Zdjęcie: Hyundai News

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Szokujące przejęcie we Francji
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Ekologia to nasz wybór
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Firmy z opłatą za auta spalinowe
Redakcja
11/7/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.