Aktualności

Fabien Goulmy nowym dyrektorem zarządzającym Renault Polska

Fabien Goulmy został nowym szefem Renault Polska, a do tego dyrektorem zarządzającym na terytorium East Grupy Renault oraz zwierzchnikiem marki Renault East.

Fabien Goulmy ma 51 lat i jest absolwentem szkoły biznesowej w Tuluzie.

Kariera w Renault

W latach 2006-2007 był menadżerem ds. analizy działań rynkowych w Renault w Niemczech, a do 2009 r. menadżerem ds. marketingu produktu segmentu D w centrali firmy. Później przez kilka lat był menadżerem ds. marketingu i sprzedaży odpowiedzialnym za gamę małych samochodów dostawczych i pick-upów w skali globalnej w dziale pojazdów użytkowych.

W 2015 r. objął stanowisko dyrektora ds. komunikacji marketingowej i cen marki Renault Pro+. Od 2018 r. pracował jako dyrektor marki Łada i dyrektor marketingu dla rosyjsko-francuskiej firmy Awtowaz, w której Renault jest większościowym udziałowcem.

Goulmy nowe funkcje objął 1 kwietnia 2022 r. Jako dyrektor zarządzający regionu East będzie nadzorował działania marki w Polsce, Czechach, Estonii, na Litwie, Łotwie, Węgrzech i Słowacji. Jego poprzednikiem jest Timothy Manuel, który w firmie Dacia International Business będzie pełnił funkcję wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
MG Motor Europe przeciwne unijnym cłom. „Protekcjonistyczne praktyki handlowe”
Redakcja
17/6/2024
Aktualności
Toyota Romanowski z trzecim Lexusem
Redakcja
13/6/2024
Aktualności
Komisja Europejska zadecydowała. Nowe cła mogą sięgnąć 50 proc.
Redakcja
12/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.