Aktualności

Genewa wróci w marcu?

W wyniku pandemii odwołano największe targi motoryzacyjne na świecie w 2020 r., a przyszłość kolejnych stanęła pod znakiem zapytania. Teraz organizatorzy genewskiego International Motor Show zapowiadają powrót.

Z początku decyzja o odwołaniu targów obejmowała również imprezę, która miała się odbyć w 2021 r. – powodem był brak zainteresowania ze strony wystawców oraz trudne do przewidzenia skutki pandemii. O tym, że organizatorzy targów zmienili swoją decyzję, poinformował portal Automotive News. Jeśli wierzyć doniesieniom, do wystawców już trafiły zaproszenia.

Targi w Genewie zostałyby przeprowadzone w nowym reżimie sanitarnym. Przede wszystkim impreza zostałaby skrócona – z 15 dni do zaledwie 3. Znacznym ograniczeniem kosztów byłaby również rezygnacja z budowy tradycyjnych stoisk, a sam event – stałby się wydarzeniem głównie medialnym.

Czy targi wrócą? Wątpliwości mogą wynikać z braku jednoznacznego stanowiska wśród organizatorów – firmy Geneva International Motor Show (GIMS) oraz Palexpo. Jeszcze w lipcu dyrektor Palexpo, Claude Membrez powiedział, że brak targów w kolejnym roku, może sprawić, że powrót będzie bardzo trudny. „Zielone światło” dla targów w Genewie może być za to jasnym sygnałem dla organizatorów podobnych eventów – o ile rzeczywiście dojdą one do skutku.

Zdjęcie: Wikimedia Commons, Tomokazu Kitjaima

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Dwie listy, dwóch zwycięzców
Redakcja
21/5/2024
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.