Aktualności

Gołębiewski z autoryzacją Hyundaia

W Starogardzie Gdańskim na dniach zostanie otwarty nowy salon koreańskiej marki. Obiekt należy do firmy Gołębiewski, pomorskiego dealera Forda i Suzuki, który niedawno wzbogacił portfolio o autoryzację Hyundaia.

Stacja jest zlokalizowana przy ul. Lubichowskiej 132, naprzeciw należącej do dealera placówki Forda. To już trzeci obiekt firmy zajmujący się sprzedażą nowych samochodów – oprócz salonów w Starogardzie Gdańskim Gołębiewski dysponuje kompleksem w Elblągu.

Nowa placówka dealera została zbudowana od podstaw i, poza sprzedażą aut nowych, będzie też oferowała używane modele marki Hyundai. Stacja dysponuje ponadto punktem serwisowym oraz blacharnią-lakiernią. W sekcji wystawienniczej eksponowanych jest dziewięć modeli, zaś budowa obiektu trwała rok. Salon jest już gotowy na przyjęcie klientów, a oficjalne otwarcie nastąpi 1 marca.

Inwestowanie w tak trudnym okresie mogłoby wydawać się ryzykowne, ale biorąc pod uwagę rynkowe przetasowania, których doświadczyliśmy w trakcie ostatnich kilkunastu miesięcy, wydaje się, że decyzja dealera o pozyskaniu autoryzacji Hyundaia jest strzałem w dziesiątkę. Marka zanotowała w 2021 r. najwyższy wzrost sprzedaży na polskim rynku wśród czołowych producentów i powszechnie uważa się, że wraz z siostrzaną Kią najlepiej radzi sobie z kryzysem podażowym. Nowa lokalizacja nie wyczerpuje zresztą ambicji dealera, który zapowiedział, że firma pozostanie aktywna w regionie.

Obiekt w Starogardzie Gdańskim jest szóstą stacją Hyundaia na terenie województwa pomorskiego. Oprócz firmy Gołębiewski w rejonie działają AutoMobil (Wejherowo), Margo (trzy salony w okolicach Trójmiasta), a także Igmar AD (Słupsk).

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Toyota ze wzrostem w I kw.
Redakcja
19/4/2024
Aktualności
Pierwszy spadek w 2024 r.
Redakcja
18/4/2024
Aktualności
Samochód od dealera
Redakcja
17/4/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.