Aktualności

Grupa Bemo będzie sprzedawać LEVC w Polsce

LEVC, brytyjsko-chiński producent elektrycznych taksówek i samochodów dostawczych, wybrał Grupę Bemo na swojego przedstawiciela handlowego w Polsce.

Grupa Bemo Motors będzie wyłącznym dystrybutorem LEVC w naszym kraju, odpowiedzialnym za sprzedaż jako Polska Firma Pojazdów Elektrycznych. Samochody brytyjsko-chińskiego producenta znajdziemy w salonach w Warszawie, Poznaniu i Szczecinie – podała w serwisie LinkedIn Grupa Bemo. Zadaniem grupy będzie zapewnienie pełnego wsparcia sprzedażowego i posprzedażowego w powyższych miastach dla taksówek LEVC TX i TX Shuttle, a także nowego modelu samochodu dostawczego VN5.

„Obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na elektryczne samochody dostawcze i taksówki o zwiększonym zasięgu w Polsce. Jesteśmy przekonani, że nowe, innowacyjne produkty LEVC będą idealnie wpasowywać się do naszego portfolio” – poinformowała Grupa Bemo.

Przypomnijmy, że od ponad 100 lat w Wielkiej Brytanii produkuje się charakterystyczne czarne taksówki, które zostały zrewolucjonizowane w 2018 r. za sprawą zeroemisyjnej wersji TX, teraz wkraczającej także do Polski. Poza Wielką Brytanią i Polską, LEVC jest obecne w Europie również w Niemczech, Holandii, Austrii oraz na Węgrzech. W 2013 r. właścicielem firmy został chiński koncern Geely.

Źródło: LinkedIn / Grupa Bemo
Fot. Alexander Migl / Wikimedia (CC BY-SA 4.0)

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Jakościowa sprzedaż
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Grupa Pietrzak prezentuje Koenigsegg Jesko Attack
Redakcja
20/5/2024
Aktualności
Turcja hubem dla chińskiej motoryzacji?
Redakcja
17/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.