Aktualności

Grupa Bemo planuje zakup Grupy Szpot

15 czerwca br. do UOKiK-u wpłynął wniosek ze strony Grupy Bemo o zgodę na dokonanie koncentracji, której przedmiotem będzie majątek Grupy Szpot – wynika z informacji podanych na stronie urzędu.

Koncentracja miałaby polegać na nabyciu przez Grupę Bemo, a konkretnie przez Inwestycje Mrugalski S.K.A. i Auto Club sp. z o.o., „części mienia przedsiębiorców Magdaleny Szpot, Ireneusza Szpot i Szpot sp. z o.o. z siedzibą w Swarzędzu-Jasinie”. Przypuszczamy więc, że Grupa Bemo planuje zakup dealerstwa zajmującego się sprzedażą marek Stellantisa – Opla i Citroëna, ale także drugiej firmy Grupy Szpot, w ramach której dealer prowadzi już sprzedaż marki Hyundai.

Grupa Bemo, która dysponuje obecnie markami Citroën, DS, Ford, Hyundai, LEVC, Mazda, Mercedes-Benz, Peugeot, Volvo i Opel, działa na terenie Warszawy, Poznania, Szczecina, Koszalina, Łodzi i Rzeszowa. Dealer znalazł się na piątym miejscu listy Top50 2022, ze sprzedażą 8 583 nowych aut osobowych.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
MG Motor Europe przeciwne unijnym cłom. „Protekcjonistyczne praktyki handlowe”
Redakcja
17/6/2024
Aktualności
Toyota Romanowski z trzecim Lexusem
Redakcja
13/6/2024
Aktualności
Komisja Europejska zadecydowała. Nowe cła mogą sięgnąć 50 proc.
Redakcja
12/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.