Aktualności

Grupa Bemo z Oplem i kolejnymi inwestycjami. Powstaje wielomarkowy obiekt pod Warszawą

Grupa Bemo, wielomarkowy dealer z 30-letnią tradycją i jedna z największych firm dealerskich w Polsce, weszła z przytupem w pierwszy kwartał 2023 r. Dealer ma za sobą kilka inwestycji, w tym rozszerzenie działalności o Opla. Co więcej, jeszcze w tym roku firma otworzy wielomarkowy obiekt w Falentach koło Warszawy, który będzie połączony z nowoczesnym placem na auta używane.

Dealer sukcesywnie poszerza współpracę ze Stellantisem. Grupa Bemo pozyskała niedawno autoryzację Opla, uzupełniając ofertę swoich dwóch poznańskich obiektów o tę niemiecką markę. Chodzi o lokalizacje przy ul. Opłotki 15 oraz w Złotnikach (ul. Obornicka 4). Na początku marca grupa otworzyła zaś kolejny salon spod szyldu Auto Club, który znajduje się w Łodzi na ul. Pabianickiej 94. Punkt oferuje obecnie tylko samochody Opla, z kolei poznańskie lokalizacje mają w ofercie ponadto Citroena i Peugeota (dodatkowo przy ul. Opłotki 15 jest też salon DS Store). To jeszcze nie koniec, bo już za miesiąc w Szczecinie zadebiutuje nowa lokalizacja dla Auto Clubu, w której klienci kupią samochody Citroena i Peugeota.

Największą inwestycją jest jednak budowa wielomarkowego obiektu w Falentach koło Warszawy (Aleja Krakowska 8), który będzie gotowy już w tym roku. Na trzyhektarowej działce stanie nowoczesny plac o powierzchni 5 tys. m², który będzie przeznaczony na auta używane. Miejsce wzbogaci ponadto innowacyjny obiekt (też o powierzchni 5 tys. m²), w którym dealer będzie sprzedawał i serwisował samochody Stellantisa. Na razie Grupa Bemo dysponuje tymczasowym pawilonem handlowym w Falentach, w którym klienci mają dostęp do aut z drugiej ręki oraz nowych modeli z portfolio Opla.

Dodajmy, że z początkiem roku firma uruchomiła Bemo Motors Tesla Approved Body Shop, aprobowany serwis blacharsko-lakierniczy dla pojazdów Tesli. – Jako jedna z największych grup dealerskich w Polsce stale obserwujemy rynek i poszukujemy nowych możliwości rozwoju biznesu. Obok inwestycji w nasze projekty, m.in. poszerzanie sieci sprzedaży samochodów używanych czy GB Rent, spółki skupionej na krótkoterminowym wynajmie aut klientom indywidualnym i biznesowym, zacieśniamy relacje z partnerami zewnętrznymi – przekonuje prezes Grupy Bemo Piotr Mrugalski. Dealer, który dysponuje aktualnie markami Citroen, DS, Ford, Hyundai, LEVC, Mazda, Mercedes-Benz, Peugeot, Volvo i Opel, działa na terenie Warszawy, Poznania, Szczecina, Koszalina, Łodzi i Rzeszowa. Grupa Bemo znalazła się na czwartym miejscu listy Top50 2021.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Turcja hubem dla chińskiej motoryzacji?
Redakcja
17/5/2024
Aktualności
Autotorino blisko wejścia do Polski. Gigant podpisał umowę zakupu Mercedes-Benz Warszawa
Redakcja
16/5/2024
Aktualności
Słodko-gorzkie używane
Redakcja
16/5/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.