Aktualności

Grupa Bońkowscy z serwisem BMW i MINI w Pile

Grupa BMW Bońkowscy otworzyła nowy serwis BMW i MINI w Pile przy ul. Kossaka 102. To jedyny autoryzowany warsztat dla aut z BMW Group na terenie miasta.

W styczniu 2024 r. obiekt uzyskał certyfikację autoryzowanego serwisu MINI, rozszerzając swoją ofertę obsługi o kolejną markę wchodzącą w skład BMW Group. Sam serwis to jednak nie wszystko, ponieważ dealer zainwestował także w salon z samochodami używanymi w ramach programu BMW Premium Selection (na terenie salonu możliwa jest prezentacja do 10 modeli BMW i MINI).

Obiekt został więc podzielony na część salonową (600 m²) oraz strefę serwisową, z pięcioma stanowiskami naprawczymi (wyposażonymi w trzy podnośniki kolumnowe, stanowisko z podnośnikiem wielokolumnowym oraz stanowisko przeznaczone do diagnostyki). Na wyposażenie serwisu składa się też urządzenie do kompleksowej obsługi ogumienia z wyważarką wyposażoną w tzw. test drogowy.

Autoryzowany serwis BMW Bońkowscy Piła to już piąta lokalizacja niemieckiej marki Grupy Bońkowscy. Dealer ma także salony w Szczecinie (Ustowo 55 oraz przy ul. Hangarowej 17), Gorzowie Wielkopolskim (przy ul. Kasprzaka 6G), a ponadto prowadzi ASO BMW i MINI w Koszalinie (przy ul. Lnianej 3). Firma poza BMW, MINI i BMW Motorrad posiada w swoim portfolio autoryzacje Toyoty, Jaguara, Land Rovera (Bońkowscy British Auto) oraz Hymera (ze sprzedażą w Poznaniu).

W 2022 r. sprzedaż nowych aut w Grupie Bońkowscy wzrosła o prawie 18 proc., osiągając poziom 3,84 tys. szt, co zaowocowało 26. pozycją na ostatniej liście TOP50. W 2023 r. dealer sprzedał z kolei ponad 5,5 tys. aut.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Tomasz Wróbel. Koszykarska szkoła życia
Redakcja
18/7/2024
Aktualności
Szokujące przejęcie we Francji
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Ekologia to nasz wybór
Redakcja
12/7/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.