Aktualności

Grupa Polmotor z autoryzacją SsangYonga

Grupa Polmotor, dealer ze Szczecina i Koszalina, poszerzyła swoje portfolio o kolejną markę – SsangYong. Nową autoryzację firma ogłosiła 18 listopada podczas trwania IV edycji Eska Bussines Party by Grupa Polmotor (wydarzenia muzycznego organizowanego przez dealera i Radio Eska, podczas którego wystąpili Agnieszka Chylińska i Dj Gromee).

Dealer, który działa już od prawie 30 lat, sprzedawał dotychczas wyłącznie samochody marek Nissan, Kia, Subaru i Renault, a teraz rozszerza portfolio o SsangYonga, który jest obecny na rodzimym rynku z przerwami od lat 90., ale marka dopiero od niedawna nabiera w Polsce rozpędu. Według danych CEPiK-u od początku br. zarejestrowano 1 385 aut koreańskiego producenta, co oznacza wynik o 426 proc. lepszy niż przed rokiem.

Założycielami Grupy Polmotor są Jan Przepłata i Dariusz Olkiewicz, którzy zaczynali od prowadzenia warsztatu samochodowego. W 1995 r. na ul. Szymborskiej w Szczecinie otworzyli salon Nissana, a w kolejnych latach wybudowali nowe salony na prawobrzeżu i lewobrzeżu Szczecina oraz w Koszalinie. Firma znana jest zwłaszcza z włączania się w przedsięwzięcia sportowe, a jej ambasadorami są utytułowani sportowcy, jak na przykład Piotr Lisek, wicemistrz świata w skoku o tyczce, czy sprinterka Małgorzata Hołub-Kowalik, która z ostatnich igrzysk przywiozła dwa medale za biegi sztafetowe.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
CSSM: Chiny przeznaczyły 231 mld dol. na rozwój branży „elektryków”
Redakcja
21/6/2024
Aktualności
Europa: maj bez rewelacji
Redakcja
20/6/2024
Aktualności
Grupa Romanowski zaprezentowała mediom nowy salon Lexusa w Kielcach
Redakcja
18/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.