Aktualności

Grupa Walder z salonem Toyoty w Gdańsku

W Trójmieście niedawno został otwarty salon sieci Toyota Professional. To już szósty obiekt japońskiej użytkowej marki w Polsce.

W trudnym dla branży okresie grupa Walder, dealer Toyoty i Lexusa z północnej Polski, stawia na rozwój. Od marca na terenie Gdańska działa stacja Toyoty Professional. Nowy punkt jest zlokalizowany przy ul. Jabłoniowej 2 w zachodniej części miasta. W portfolio sprzedawcy klienci znajdą pełną gamę samochodów użytkowych: modele Proace, Proace Verso, Proace City, Proace City Verso oraz Hilux. Ofertę dealera uzupełniają zabudowy do wspomnianych aut objęte trzyletnią gwarancją. Obiekt o powierzchni 314 m² może pomieścić w części ekspozycyjnej do sześciu pojazdów.

Gdański salon jest już, obok punktów Toyoty w Chwaszczynie, Rumi i Grudziądzu oraz placówki Lexusa w Gdańsku, piątą stacją należącą do grupy Walder. Według wstępnych założeń w czerwcu 2022 r. dział sprzedaży zostanie rozbudowany o serwis aut dostawczych, a już wkrótce dealer, z myślą o kilkuletnich samochodach używanych, uruchomi program „Toyota Plus”.

Dla Toyoty salon w Gdańsku jest szóstą z kolei stacją dedykowaną pojazdom użytkowym. Pierwsze trzy obiekty zostały otwarte w 2019 r. w Warszawie, Poznaniu i Zielonej Górze, a od tej pory sieć wzmocniły kolejny punkt w stolicy oraz placówka w Szczecinie. To zresztą nie koniec ambicji importera, który do końca roku zapowiada jeszcze jedną „premierę”.

Tymczasem już teraz producent informuje o sukcesie projektu Toyota Professional i dobrej sprzedaży samochodów dostawczych. Co więcej, według przedstawicieli marki bieżący rok może być pod tym względem równie owocny, m.in. z uwagi na dużą odporność Toyoty na zawirowania związane z niedoborem części, choć, w obliczu wojny w Ukrainie, niewątpliwie trudno dziś o prognozy.

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
MG Motor Europe przeciwne unijnym cłom. „Protekcjonistyczne praktyki handlowe”
Redakcja
17/6/2024
Aktualności
Toyota Romanowski z trzecim Lexusem
Redakcja
13/6/2024
Aktualności
Komisja Europejska zadecydowała. Nowe cła mogą sięgnąć 50 proc.
Redakcja
12/6/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.