Aktualności

JD Kulej buduje flagowy salon Kii w Gdańsku

Jeden z czołowych dealerów na Pomorzu Grupa JD Kulej, która w swoim portfolio posiada marki Citroen, Ford, Kia i Peugeot, przeprowadza szeroko zakrojoną inwestycję. Niebawem w Gdańsku powstanie bowiem największy w regionie salon Kii.

Jak podaje portal Moto3m.pl, nowy gmach wzniesie się przy ul. Uczniowskiej, nieopodal Stadionu Energa. Gdański obiekt zajmie powierzchnię 3000 m² i zapewni miejsce dla 20 nowych aut. Poza stanowiskami serwisowymi na terenie kompleksu znajdą się  3 ekologiczne komory lakiernicze. Place wokół salonu zapełni 150 nowych samochodów, które będzie można dostać „od ręki” oraz 100  aut używanych. Kolorytu kompleksowi doda kilkukondygnacyjna wieża ekspozycyjna.

Na terenie obiektu nie zabraknie też stacji kontroli pojazdów czy stanowiska ładowania samochodów elektrycznych z możliwością szybkiego ładowania prądem stałym (DC).

Jak zauważa portal – dealer w sposób oficjalny nie komunikował do tej pory swojej nowej inwestycji, a jedyne upublicznione materiały na ten temat widnieją na bilbordzie przy sopockim salonie.

Grupa JD Kulej, której założycielem jest Jarosław Kulej, zaistniała w branży najpierw świadcząc usługi blacharskie. Pod koniec lat 90. firma związała się z Peugeotem. Do francuskiej marki w 2016 r., dzięki przejęciu przez Grupę przedstawicielstwa z Sopotu, dołączyła Kia, która jest obecnie najszybciej rozwijającą się marką JD Kulej. Grupa wzmocniła się także w ostatnich latach o Citroena i jego salon w Rumii, a także obiekty Kii i Forda – obydwa w Olsztynie.

Skontaktuj się z autorem
Kacper Czachor
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Listopad: spadków ciąg dalszy
Redakcja
2/12/2021
Aktualności
Ubezpieczenie szyte na miarę
Redakcja
1/12/2021
Aktualności
Nissan zainwestuje miliardy w elektromobilność
Redakcja
30/11/2021
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.