Aktualności

Kolejna niespodzianka od Mitsubishi?

Japoński producent zaprezentował 15 października odnowiony model Eclipse Cross. W Europie samochód będzie oferowany jako hybryda plug-in. To kolejny zwrot w firmowej strategii.

W lipcu branżę motoryzacyjną obiegła wiadomość o wstrzymaniu sprzedaży nowo wprowadzanych modeli Mitsubishi na rynku europejskim. Część źródeł poszła dalej, sugerując, że popularna marka zamierza całkowicie wycofać się z UE. Ten scenariusz wydaje się jednak, przynajmniej obecnie, nieaktualny, czego dowodem ma być właśnie nowy model Eclipse Crossa przeznaczony na Europę.

Pierwsze przekazy na temat hybrydowego SUV-a pojawiły się pod koniec września, ale były to informacje pełne niedopowiedzeń. Wiedzieliśmy, że negocjacje pomiędzy Mitsubishi Deutschland a producentem trwają, ale wieści z japońskiej centrali nie do końca pokrywały się z wypowiedziami przedstawicieli Mitsubishi Europe. W zapowiedziach nie było również żadnych wzmianek na temat Polski. Kilka dni temu wieści o tym, że odnowiony Eclipse Cross trafi do Europy, potwierdził jednak polski importer. „Mitsubishi Eclipse Cross PHEV będzie sukcesywnie wprowadzany od wczesnej wiosny 2021 r. na wybranych rynkach europejskich w zależności od lokalnego popytu i potencjału. Polski debiut tego modelu jest w tej chwili planowany” – przekazało w oficjalnym komunikacie MMC Car Poland.

Co skłoniło Mitsubishi do wprowadzenia – wbrew wcześniejszym zapowiedziom – premierowego modelu na Europę? Wśród przyczyn wymienia się m.in. presję ze strony samych dealerów, przede wszystkim w Niemczech, gdzie roczna sprzedaż samochodów marki sięgała 50 tys. szt. (osiem razy więcej niż w Polsce). Swoje zrobiła również zapewne wysoka popularność hybryd plug-in należących do Mitsubishi – w pierwszej połowie 2020 r. Mitsubishi Outlander był najlepiej sprzedającym się autem z tego typu napędem na terenie Europy.

Oczywiście nadal nie mamy stuprocentowej pewności, że nowy Eclipse Cross zawita do Polski. Nie wiemy również, jaka przyszłość czeka kolejne auta ze stajni Mitsubishi, zwłaszcza te z napędem spalinowym. Mimo wszystko informacje ze strony producenta to pozytywny sygnał dla dealerów japońskiej marki.

Zdjęcie: Press Mitsubishi

Skontaktuj się z autorem
Redakcja
Linkedin
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności sponsorowany
Wszyscy tworzymy zieloną rewolucję
Redakcja
22/3/2023
Aktualności
Znamy listę TOP50 2022! Grupa Cichy-Zasada na czele
Redakcja
21/3/2023
Aktualności
Kolejny transakcyjny hit. Grupa Cichy-Zasada blisko kupna Auto Wimaru!
Redakcja
20/3/2023
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.