Aktualności

Marzenie o Porsche

Grupa Cichy-Zasada zorganizowała w Teatrze Polskim w Szczecinie premierę filmu dokumentalnego „Red 58”, który opowiada m.in. historię słynnego rajdu Londyn–Sydney z 1968 r. Wydarzenie było też okazją do oficjalnej zapowiedzi nowego salonu Porsche.

Film „Red 58” w reżyserii Andrzeja Ślązaka jest nostalgicznym powrotem do słynnego rajdu Londyn–Sydney, w którym za kierownicą Porsche 911 brał udział – wraz z pilotem Markiem Wachowskim – Sobiesław Zasada, najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy, a także założyciel firmy Sobiesław Zasada Automotive oraz współwłaściciel Grupy Cichy-Zasada.

Zasada i Wachowski opowiadają w dokumencie o morderczym rajdzie z dzisiejszej perspektywy. Wszystko, co działo się ponad połowę wieku temu, sprawia dziś nieprawdopodobne wrażenie: problemy z wizami, jazda przez kilka dni bez snu, ogromna liczba groźnych sytuacji na mającej 16 tys. km trasie, która prowadziła przez trzy kontynenty.

Z tym wszystkim zetknął się Sobiesław Zasada, który po pokazie wziął udział w dyskusji o dokumencie. A towarzyszyli mu Andrzej Ślązak i Wojciech Jurecki, twórcy filmu „Red 58”, którzy opowiedzieli o kulisach powstawania produkcji. Zanim jednak do tego wszystkiego doszło, na scenie teatru, dzięki specjalnej platformie, pojawiło się Porsche 911 Dakar Red 58 Special, które powstało w hołdzie Sobiesławowi Zasadzie (model różni się od klasycznego Porsche 911 Dakar ponad 50 elementami i stanowi jedyny taki egzemplarz na świecie!).

Podczas wydarzenia zaprezentowano Porsche 911 Dakar Red 58 Special, które powstało w hołdzie Sobiesławowi Zasadzie

Wydarzenie było także okazją do oficjalnej zapowiedzi uruchomienia nowego salonu Porsche Grupy Cichy-Zasada w Szczecinie przy ul. Południowej 12, który ma być otwarty już w przyszłym roku. – Obecni z nami dziś założyciele największej grupy dealerskiej w Polsce, Mirosław Cichy i Sobiesław Zasada, już na samym początku, gdy budowali wizję wspólnego przedsięwzięcia, marzyli o tym, by nastąpił czas, kiedy będą reprezentować również markę Porsche – powiedział ze sceny Karol Obiegły, prezes zarządu Grupy Cichy-Zasada. I dodał z satysfakcją, że to marzenie wreszcie się spełnia.

Skontaktuj się z autorem
Piotr Burakowski
REKLAMA
Zobacz również
Aktualności
Szokujące przejęcie we Francji
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Ekologia to nasz wybór
Redakcja
12/7/2024
Aktualności
Firmy z opłatą za auta spalinowe
Redakcja
11/7/2024
Miesięcznik Dealer
Jedyne na rynku pismo poświęcone w 100 proc. tematyce zarządzania autoryzowaną stacją dealerską. Od ponad 12 lat inspirujemy właścicieli, menedżerów i szefów poszczególnych działów dealerstw samochodów.